Tovább nőtt a ZTE Grand X, melyet mostantól az egykori netbookokból ismerős technológia hajt.
2013. február 07. 03:33
p
0
0
0
Mentés
„Két évvel ezelőtt még a hazai piacon is taroltak az Intel Atomos netbookok, ám akkor még nem gondoltuk volna, hogy az architektúrával egyszer majd mobiltelefonokban is találkozni fogunk. Pedig tesztünk szereplője is egy ilyen »fura« szerzet, hiszen lelkében ugyanaz az Atom dolgozik, amely manapság is sok noteszgépben feszül. Persze az átépítés nem egy az egyben történt, hiszen a technológia nem mobilba született.
(...)
Hogy milyen mobil a ZTE Grand X IN? Véleményünk szerint egy valódi középkategóriás készülék, amely azoknak lehet jó vétel, akik a letisztult Android rendszerre vágynak. Ha a teljesítményét nézzük, akkor egy kissé túlárazott, mivel ereje az újonnan 68 ezer forintért beszerezhető LG Optimus 2X-szel (amelyhez már szintén elérhető a 4.0-ás frissítés) egyezik meg, miközben a ZTE eszközéért kártyafüggetlenül legalább 74 ezer forintot kell kifizetnünk, igaz a T-mobile webáruházában már 63 ezer forintért is beszerezhetjük. Ha ezt az árat vesszük alapul, akkor már kedvezőbb a leányzó fekvése, főként hogy a T-sek Mozaik S csomaggal már 36 ezer forintért is beszerezhetik. Talán vannak jobb vételek, ám aki egy igazi kuriózumra vágyik, annak akár jó választás is lehet, főként hogy kompatibilitási problémákkal nem igazán találkoztunk, s ha igen, akkor az is abszolválható volt egy plusz kiegészítő letöltésével.”
A volt EP-képviselő szerint az elmúlt mintegy száz évben a külső erők megtalálták azokat az ágenseket, akik belül tudtak zavart kelteni vagy idegen érdekeket megjeleníteni.
Az amerikai chipgyártás zászlóshajója süllyedni látszik – a kapitány mindenesetre már elhagyta a hajót. A bukás kérdéseket vet fel nemcsak a vállalat üzleti modelljével, hanem az amerikai chiptörvénnyel kapcsolatban is, amit Trump egyelőre szimpla pénzpazarlásnak tart.