Késes merénylet történt Tel-Avivban, többen megsebesültek
A támadó egy 29 éves férfi volt, aki Marokkóban született, és az Egyesült Államokban élt.
Az 1986-os lánchídi csatáról nem hogy a tévéhíradó nem „tudósított”, az egész magyar sajtónak - lapok, rádió, tévé - TILOS volt az eseményeket egyetlen szóval is említeni.
„Három megjegyzés.
1. Csak azért voltam bátor a lánchídi csatát felidézni, mert a mostani előállítások és az akkori rendőrattak színhelye egy és ugyanaz: a híd. És igen, 1986 óta lánchídi ifjúsági tömegmegmozdulásról nem vittek el senkit. Tudomásom szerint az Astoria, a Károly-körút etc. (2006) az nem a Lánchíd. Apróság, de a párhuzamomat erősíti, hogy 1986. március 15-én a rendőrség egész nap hagyta szabadon vonulgatni a tüntetőket, épp úgy, mint a mai. Valamilyen oknál fogva csak este, a Lánchídon fogyott el a türelem.
2. A lánchídi csata történetét Acélsoidroony 80-as évek c. könyvemben megírtam, majdnem hajszálra ugyanúgy mind a Mandiner t.szerzője.
3. Az 1986-os lánchídi csatáról nem hogy a tévéhíradó nem »tudósított«, az egész magyar sajtónak - lapok, rádió, tévé - TILOS volt az eseményeket egyetlen szóval is említeni. Még csak egy »minuszos hír« se jelenhetett meg róla. Ilyenformán annak, aki az én főszerkesztői felelősségemről beszél, sejtelme sincs az akkori időkről.”