Őrjöngenek a közösségi oldalakon, miután Kamala Harris alelnökjelöltje melegnek titulálta Elon Muskot
Áll a bál Amerikában: Tim Walztól nem idegenek a hasonló kijelentések, korábban Orbán Viktort is „diktátornak” titulálta.
Egy nincstelen, ám vágyódó fiatal lány otthagyja a biztos családi hátteret.
„Egy nincstelen, ám vágyódó fiatal lány otthagyja a biztos családi hátteret, a főiskola kiszámíthatóságát, és a szó legköltőibb értelmében elmegy szerencsét próbálni a nagyvárosba. Lépcsőházakban, parkokban alszik, közben munkát és még ki tudja, mit keres. Könyvesboltban talál nagy nehezen munkát, és nem sokkal később az utcán társat is egy hozzá hasonló suhanc személyében. A két, magyar mércével mérve épphogy nagykorú élete összefonódik, és társak lesznek nélkülözésben, munkanélküliségben, de ami fontosabb: a boldogságban, alkotásban és művészetben is. A fiú célja ugyanis a művésszé válás, illetve az, hogy bekerüljön Andy Warhol köreibe. Sok-sok évvel később ez sikerül is neki, hiszen a pop-art gurut éppúgy fotózza, mint Donald Sutherland-et, vagy éppen William Burroughs-t. A lány ellenben nem látja maga előtt ennyire, mit is szeretne: verseket ír, rajzol, rengeteget olvas, és még több Bob Dylan-t hallgat. E hatások és inspiráló környezete úgy hozza, hogy ő lesz a »punk nagyanyja«, a Because the Night és számtalan más híres dal szerzője.
A két fiatal: Robert Mapplethorpe és Patti Smith.
Ez a történet jelent meg 2010-ben Just Kids címmel, illetve idén magyar fordításban is. A hazai kiadásnak két apropója is van: a Robert Mapplethorpe munkáit bemutató kiállítás szeptember 30-ig volt megtekinthető a Ludwig Múzeumban, illetve nemrég jelent meg a szerző, Patti Smith legújabb albuma, a Banga is.”