Rotyog a paprikás krumpli: Németh Szilárd HELYRETESZI a globalistákat (VIDEÓ)

Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.

Bakó Ambrus amolyan bábaborász, ha nem muszáj, nem avatkozik be.
„Tehát, mint tudjuk, Badacsonyban megfordulnak a folyók és fölfelé esnek az almák, amikor máshol lefolynak a fürtről a szemek, ott akkor lesz jó szüret. Bakó- és Villa Sandahl-viszonylatban legalábbis a napsütés kisebb kincs, mint a csapadék, 2010 borúját nem halványíthatja el 2011 derűje.
Ígértem, hogy ősszel visszatérek a Bakó-borokra, és jó sorsom úgy hozta, hogy duplán tehettem. Egyrészt volt egy szegedi bemutató, ahol gyakorlatilag ugyanazt a sort kóstolhattam végig, amit annak idején Badacsonyban, másrészt két palackot önfinanszírozással, lassan és megfontoltan, egy vendégszereplővel.
Bakó Ambrus amolyan bábaborász, ha nem muszáj, nem avatkozik be. A munkát a bennszülött élesztőtörzsekre hagyja, akik aztán alacsony hőmérsékleten (11-12 °C) hónapokig elpepecselnek az erjedéssel. Használ ugyan hordót, de a fából származó aromáktól retteg. A borokat rendkívüli tisztaság jellemzi, és valami természetes magátólértetődőség: könnyű elhinni, hogy azt kapjuk, ami termett. Bakó purizmusa egyetlen ponton döccen: nem minden olaszrizlingje színtiszta olaszrizling (a 2011-es kínálat talán legpörgősebb, aromáiban legüdítőbb bora, a Bakról melléknevű olaszrizling pl. jelentős részben chardonnay). És az alap-olasz is részben kéknyelű.
Való igaz, a 2011-es borok lomhábbak, mint a 2010-es volt, de távolról sem biztos, hogy ezt mindenki veszteségként éli meg.”