Hatalmas változás jön a Google-nál, több millió magyart is érint
A magyarok kétharmada használja a Chrome-ot, ám a keresőóriásnak most valószínűleg el kell adnia a böngészőjét.
A kábelesek egyelőre kivárnak, talán attól félnek, hogy ugyanaz lesz a sorsuk, mint a telefontársaságoknak. Az fog győzni, aki képes diktálni a feltételeket.
„2015-ben előreláthatólag már a tévé-készülékek 60%-a ilyen okostévé lesz. Ez gyökereiben változtatja meg a fogyasztói viselkedést, hiszen a készülék bekapcsolásakor nem automatikusan egy tévécsatorna lesz látható. A felhasználói felület sokkal inkább egy okostelefon felhasználói felületéhez fog hasonlítani, ahol számos alkalmazás ikonja látható. Ezek közül csak egy fog vezetni a klasszikus tévézéshez, a többi pl. a YouTube-hoz, a Facebookhoz, a Google új videokonferenciájához vagy egyéb talán ma még nem is létező alkalmazáshoz. A »Google+ Hangouts« videochat-alkalmazással akár 10 ember tud a számítógép/tévé előtt találkozni, élőben beszélgetni, és a beszélgetést rögzítésére is lesz lehetőségük.
Az Apple tárgyalásokat folytat az USA legnagyobb kábelszolgáltatóival, hogy set-top-boxain keresztül élő tévéműsorokat kínálhasson. A kábelesek egyelőre kivárnak, talán attól félnek, hogy ugyanaz lesz a sorsuk, mint a telefontársaságoknak. Az fog győzni, aki képes diktálni a feltételeket.
A tévéadók mindenesetre egyre nagyobb konkurenciának vannak kitéve. Jó példa a hírcsatornák úttörőjének, a CNN-nek az esete. 2012 második negyedévében a csatornának 1991 óta a legkevesebb nézője volt, főleg a 25–54 éves korosztályban nagy az esés. De kinek kellenek a 24 órás hírcsatornák, amikor az okostelefonok – mondjuk – a Twitteren keresztül azonnal riasztanak bennünket, ha a nagyvilágban valami fontos történt, amikor a YouTube-ra perceken belül felkerülnek a legérdekesebb videók?”