Eretnek az, aki hisz Hugh Grant hazugságainak
Vallásról, hitről és választásról veszélyes a nagyközönségnek nyilatkozni vagy akár szónokolni, mert könnyű belefutni abba a hibába, hogy alaptalanul valótlanságokat állítunk.
Érkezett a Magyar Hírlap rendíthetetlen ólomkatonája, a mindig minden körülmények között propagandára, harcra kész merev tekintetű leszámolóbiztosa, és valóra váltotta Ceglédi kolléga ironizálását.
„Bevalljuk, mi azért kicsit reménykedtünk, hogy indokolatlan fricska lesz csupán az írás, uncsi már, hogy jól kipellengérezik saját lapjaikban a magyar kormányt kritizáló külföldieket, hogy talán már ráébredtek: aligha hatékony módja a külvilág meggyőzésének az, hogy tendenciózus összeállításokat készítenek saját közönségük számára a beszólogató hírességekről. De nem és nem.
Érkezett a Magyar Hírlap rendíthetetlen ólomkatonája, a mindig minden körülmények között propagandára, harcra kész merev tekintetű leszámolóbiztosa, és valóra váltotta Ceglédi kolléga ironizálását. Míg az előbbi azon humorizált, hogy a művelt jobboldali olvasóközönséget ilyesmikkel fogják traktálni: »ne mondja már, hogy ott Angliában bárki bármit leírhat. A világon nincsen ilyen, ember!«, addig az utóbbi teljes meggyőződéssel körmölte, hogy »ha nincs eszünk, higgyük el, hogy a színész azt mond, amit akar a liberális demokráciákban…«.
Széles Gábor írnoka, Bogár László jó tanítványa persze az okát is tudja, hogy mi indította arra a filmszínészt, hogy szóvá tegye a magyar médiahelyzetet. Íme a publicista fejében dúló globális háború megfejtése: »egy hatalommal, pénzzel, előmenetellel kecsegtető láthatatlan tartomány legkisebb szolgája Hugh Grant« - írja egy előmenetellel alig kecsegtető, látható tartomány legkisebb szolgája. És képzeljék, nem veszi magát észre.”