A tyúkketrecdilemma

2012. június 26. 21:31

Sok szó esik az Európai Uniót sújtó pénzügyi válságról. Napvilágra kerülnek váltig tagadott pénzuralmi-politikai összefonódások.

2012. június 26. 21:31
Boros Imre
Magyar Hírlap
„Ha az EU által szorgalmazott tyúkketrecügyről, a komfortos sertésférőhelyek témájáról avagy a családi alapú pálinkafőzés elleni uniós rohamokról jön hír, a hazai közönség legfeljebb mosolyra húzza a száját. Pedig ennél sokkal több figyelmet érdemelnek ezek a problémák. Mert itt is globalista érdekek írnak szabályokat, akárcsak a pénzügyi szektorban. Mi több, ezeket a szabályokat is éppen ők, a pénzügyérek vezénylik. Ha néhány aktuális gazdasági kérdés mélyére nézünk, akkor láthatjuk például, hogy több uniós tagországgal egyetemben bennünket is sürgetnek, dobjuk ki a régi tyúktojató ketreceinket. Mert aki nem teszi, az kiiktatják a piacról vagy jön a kötelességszegési eljárás. Az húzódik meg az intézkedés mögött, hogy készen állnak már azok, méghozzá nagyszámban, akik belépnek majd az ellehetetlenített tojástermelők helyére. (...)

Ebben a három, mosolyt fakasztó ügyben több közös vonás is van. A korlátozások a vidéket, annak is a megélhetési problémákkal leginkább terhelt részét érintik. Mindhárom esetben közvetlenül a kistermelőkre, családokra sújtanak le, akiknek szinte nincs is más esélyük a boldogulásra. Mindhárom esetben az unió agrárgigászai a regula haszonélvezői, vagy például a közösségen kívüli, dél-amerikai agrármogulok. A szabályok, amelyeken ma még mosolyog a közönség, húsba vágnak. Nemcsak nálunk, de több tagországban is. Itt a nyomort növelik a szabálygyártó bürokraták, globalista főnökeiknél pedig a profitot.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Marton Géza
2012. június 27. 12:11
Ez egy állatvédelmi téma. Viszont pénzbe kerül, ami nem tetszik. Mivel az állatkínzás tényét lehetetlen cáfolni, így inkább sunyin kikerülik a kérdést, és mellébeszéléssel azt támadják, aki kimondta a puszta igazságot (EU, Négy Mancs). A kormányt kiszolgáló média által a PROLIK szájába köpködött "tyúkjólét" szöveg akkor is szar, azaz: igazodik a tömegek szellemi színvonalához! Még a legsötétebb TV-néző embernek (átlag magyar) is nehéz beadni, hogy egy tojótyúk jól érzi magát egy A4-es lapnyi területre zárva! És sajnos -szintén a segghülye, tudatlan átlagember "véleményével" ellentétben- egy liba sem érzi jól magát, amikor elfolyósodik a mája (ugyanúgy, mint a rákos daganat esetén), és 2hét alatt NYOLCSZOROS tömeget ér el! Aki erre a vállát vonja, az ALSÓBBRENDŰ EMBER, mert nem tud beleérezni ebbe a problémába, és primitív ahhoz, hogy a világot finomabb részleteiben lássa. Az ilyeneket én nem embernek, hanem tényezőnek tekintem és kezelem. Ebben a témában minden más csak üres MELLÉBESZÉLÉS.
nomármost 1
2012. június 27. 11:53
Addig, amig például egy Boros Imre által megírt figyelem felkeltő, és igazságokra alapozott cikkre a személye miatt ennyi durván elutasító hozzászólás születik, addig nincs mit várni az "összefogás, meg megbékélés" jegyében. Pedig amit írt,alapvetően igaz. Az ésszerű, de takarékos fejlesztés az állatartásban is elkel, de ezt nem is vitatta BI. A történések hátterében meglévő, lényegében az emberi életeket tönkretevő profitszerzés a fő szempont. Ez van minden mögött,ezt láttatja a cikk írója. Halálra van ítélve az a nemzet, ahol az indulatok ennyire a józan ész fölé tudnak kerekedni.
RAMBO
2012. június 27. 11:28
julianus: Igen, neked válaszoltam, csak néha nem látom a szövegdobozt a hirdetéstől (most sem) - ilyenkor nem tudom az elküldés gombot megnyomni. A jövedelemarányokon - szerintem - az értékesítési szövetkezetek létrehozásával lehetne változtatni. Most a vertikális integráció hiánya miatt a kereskedőknél, szállítmányozóknál túl sok felesleges költség rakódik a termékre.
RAMBO
2012. június 27. 10:33
Tökéletesen igazad van: vidéken leépült az állattartás infrastruktúrája. Az a véleményem, hogy abban az országban, ahol ekkora a munkanélküliség, elsősorban vidéken, ott a "modern" kertes házakat el kell kezdeni visszaalakítani - elsősorban baromfi tartására alkalmas - fél-gazdasággá. Egy tojás esetén ez minimális költségemelkedést jelentene, így megfizethető maradna a vevőnek. Mert az intenzív tartás árelőnye minimális, ellenben az előállított áru minősége lényegesen rosszabb, mint a nem intenzív tartásé. A húságazat sertésnél valóban a külterjes makkoltatásról a belterjes ólas tartás felé mozdult, de ugyanez nem igaz a szarvasmarhára: a húsmarhákat döntően legeltetéssel tartják. Angliában pl. a "Jimminek malaca van" sorozatban olyan farmot mutatnak be, ahol a sertéstartás sem ólas tartás - tehát erre is lenne minta. A fogyasztással kapcsolatosan is igazad van: elenyésző a ház termék aránya. Ennek az oka az, hogy a szocializmusban, és főleg utána leépítették a családi gazdaságokat, a parasztokat pedig "agrárproletárrá" nevelték. Ez szerintem súlyos öngól volt, amit meg kellene fordítani.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!