Guineai migráns gyilkolt CDU-s politikust Németországban
A 24 éves Christoph Rosenschont nyakon szúrta támadója.
Günter Grass (1927) eddig a liberális kultúrdiktatúra kegyeltje volt.
Günter Grass (1927) eddig a liberális kultúrdiktatúra kegyeltje volt. Nincs ezen mit csodálkozni, hiszen a szociáldemokrata párt tagjaként és Willy Brandt egykori kancellár beszédírójaként is jeleskedett. Ha csak firkált valamit, mondjuk egy bevásárló cédula hátára, máris felcsendült a hozsannázó kórus; és ömlött az elismerés.
1990-ben ezért irodalmi Nobel-díjat is kapott – mármint „megfelelő” polkorrekt magatartásáért.
Ezért zúdult fel most a balliberális massza, amikor megjelent a Süddeutsche Zeitung-ban az „Amit el kell mondani” című verse.
Mert a „jó nyalóka visszanyal”.
És persze a baloldal addigi hőse azonnal bűnös lesz. És senkiházik antiszemitázzák le (A legszebb talán Mathias Döpfner, az Axel Springer vezetőjének véleménye, aki a maga primitivitásában azt fogalmazza meg, hogy Grass verse „moralizáló hangnemben” előadott „politikailag korrekt antiszemitizmus”.)
És „kiderül”, hogy aki Izraelt kritizálja, az egyértelműen antiszemita (nem pediglen Izrael-kritikus) és aki ilyet tesz, az biztosan tagja volt a Waffen SS-nek (aminek rajta kívül még pár százezer tagja volt).
Volt a Monarchia idején egy vicc-figura: Móricka. Egy birodalom nevezett rajta, hogy Mórickának mindenről „az” jutott eszébe. Így vannak ezzel a mai antiszemitázóink – mindenről „az” jut csak eszükbe.
Volt anno egy szocialista - viccesnek szánt – tanmese „Az érvényesülés aranyszabályairól”. Ezt Grass biztosan nem ismerte – így most megosztom vele is, hadd tanuljanak a nyugatiak is:
1) Ne gondolkodj!
2) Ha gondolkodsz – ne írd le!
3) Ha leírtad – ne írd alá!
4) Ha aláírtad – ne csodálkozz!
Isten hozta Herr Grass-t a Mátrixban!