Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A Denyi egyelőre nem más, mint a baloldal régi mániája, a petíciózás, felkasírozva egy YouTube-csatornára és egy Facebook-csoport oldalára.
„Államosítják a lelkiismereti és vallásszabadságot (Gábor György), a lakosság nem tanulta meg a szabadság gyakorlását (Heller Ágnes), ismét jön a sorrabszolgaság, és Románia felé határellenőrzés után léphetünk csak be Európába (Andrassew Iván), háromharmadot épített a kétharmad, és jön a négy-, sőt az ötharmad is (Vágó István). Saját művét adja elő Parti Nagy Lajos, Korniss Mihály és Bródy János. Utóbbi a kivétel: új lemezének csasztuskája alatt nem szól az Örömóda.
Na, de ez már megint miért olyan fontos? Miért érdemli meg, hogy a címbe kerüljön? Mert remekül mutatja a honi balliberalizmus tudathasadásos állapotát. Vessük össze a fenti búbánatos sorokat a megénekelt szent örömmel. Kénytelen vagyok azt gondolni, hogy a hölgyek és urak a Beethoven-dalból áradó lelkesedéssel várták, hogy jöjjön már el az az idő, amikor reszkethetnek egy kicsit. Elvégre ahhoz értenek a legjobban.
Kálmán C. György irodalomtörténész denyis szövege segít megérteni mindezt: ő ugyanis felhagy a haladó erők már-már önsorsrontón utópista optimizmusával és egészséges szkepszissel mondja: nem kellene annyi mindent megváltoztatni. Való igaz, mi, maradi reakciósok tényleg úgy vagyunk vele, hogy ami működik, azt nem kell megszerelni. Bizonyítandó, hogy nemcsak a mucsai jobboldalon gondoljuk, hogy itt bizony valami nagyon nem stimmelt az elmúlt húsz évben, idéznék két Denyi-kompatibilis közszereplőt, Iványi Gábort és Donáth Lászlót, akik szerint sokkal keményebb katasztrófát is megérdemeltünk volna, mint ez a kétharmad. És ez szerintük annak a rengeteg hibának köszönhető, amit az előző két évtizedben követett el az elit.
De sebaj, a mi független értelmiségünk ennél többre hivatott. Túllátnak ők a magyar ugar horizontján! Készséggel magyarázzák el nekünk az EU himnuszának dallamára, hogy mit is kell értenünk európaiság alatt. Kár, hogy per pillanat maga az unió se nagyon tudja, hogy mit gondoljon saját magáról. Nem is értem, hogy Brüsszelben miért nem hallgatnak Bauer Tamásra. Neki három és fél perc elég rá, hogy ezt megértesse.”