„A demokrácia egésze a jogok talaján áll. Ezért a demokratáknak gyakorlatukkal és intézményeikkel nagyon kell ügyelniük arra, hogy a szabadságjogokat - illetve azokat a törvényeket, szokásokat és intézményeket, amelyek ezeket garantálják - megóvják a többség vagy a többség nevében eljáró hatalom arroganciájától és túlkapásaitól. Mert különben az egész demokratikus rendszer alól elvész a talapzat.
Hasonlóképpen, ha a többség vagy a többség nevében eljáró hatalom nem ügyel a kisebbség és az egyén jogaira, ha mindenáron le akarja gyűrni őket, és ezért még arra is hajlandó, hogy azokat a szokásokat, intézményeket, jogszabályokat meggyengítse, amelyek ezeket a jogokat védelmezik, akkor a demokráciát fenyegeti.