„A demokrácia egésze a jogok talaján áll. Ezért a demokratáknak gyakorlatukkal és intézményeikkel nagyon kell ügyelniük arra, hogy a szabadságjogokat - illetve azokat a törvényeket, szokásokat és intézményeket, amelyek ezeket garantálják - megóvják a többség vagy a többség nevében eljáró hatalom arroganciájától és túlkapásaitól. Mert különben az egész demokratikus rendszer alól elvész a talapzat.
Hasonlóképpen, ha a többség vagy a többség nevében eljáró hatalom nem ügyel a kisebbség és az egyén jogaira, ha mindenáron le akarja gyűrni őket, és ezért még arra is hajlandó, hogy azokat a szokásokat, intézményeket, jogszabályokat meggyengítse, amelyek ezeket a jogokat védelmezik, akkor a demokráciát fenyegeti.
Ez még akkor is igaz, ha néha úgy tűnik, ha ezek a fékek és ellensúlyok túlságosan megnehezítik a határozott cselekvést, megnehezítik egy magabiztos kormány számára, hogy kirángassa az ország szekerét a kátyúból. Vannak, akik pont ezzel érvelnek, amikor nekiállnak felszámolni a jogállamot. És persze vannak helyzetek-például egy nagy háború-amikor egy fokig még igazuk is lehet. De vigyázni kell ezzel az érveléssel, mert ezek a jogok és intézmények végeredményben és hosszútávon létfontosságúak biztonságunk és szabadságunk szempontjából.”