Még nincs vége a háborúnak

2011. november 22. 18:33

Szabad választásunk csak abban van, hogy hosszú szenvedések során, önpusztító módon, lassan, vagy hirtelen romba döntés nyomán gyorsan akarunk-e elpusztulni.

2011. november 22. 18:33
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

„A kormány retorikája azt szuggerálta, hogy valóban képes tartós stratégiát építeni a birodalmi kifosztás ellen, ám most kiderülni látszik, hogy ez sajnos nem így van. Az persze valószínűnek látszik, hogy a kormány kényszerű behódolása nélkül akár a teljes pénzügyi romba döntést kockáztattuk volna. Görögország megsemmisítésére főként éppen azért volt szükség, hogy tanulságul szolgálhasson az ellenszegülőknek: bármikor bárkiből Görögországot csinálhatnak. A másik csapás anyagi természetű, és pontos dimenzióit most még nem láthatjuk. Az IMF »segítségének« mindenképpen nagy ára lesz. Feltehetőleg arra próbálja rákényszeríteni a kormányt, hogy vonja vissza azokat az intézkedéseit, amelyekkel a globális szivattyúk szívását mérsékelni akarta. Tehát a bankadót és más különadókat, a devizaadósokat segítő döntéseket, sőt akár a nyugdíjrendszer átalakítását is. A »strukturális reformok« felgyorsításának örök liberális mantrájának ismételgetése közepette, mindez eddig elképzelhetetlen terheket róna a vesztes többségre, amely joggal érzi úgy, hogy kifosztottsága legvégső fiziológiai határaihoz érkezett. Legyen intő jel, hogy az elmúlt néhány év során kivétel nélkül megbukott minden olyan kormány, amely elfogadta az IMF »segítségnek« álcázott diktátumát. Ezért aztán elég vészjósló, amit a nemzetgazdasági miniszter mondott a bejelentés másnapján, aki szerint olyan pénzügyi megállapodásra törekednek, amely „szabad kezet« hagy a kormánynak a gazdaságpolitika területén. »Az IMF, az EU és a magyar kormány egyetértett abban, hogy strukturális reformokkal kell megteremteni a hosszú távon fenntartható pénzügyi egyensúlyt. Mi ezt tesszük, és erre képesek is vagyunk…« – mondta a miniszter. 

Ezek szerint szabad választásunk csak abban van, hogy hosszú szenvedések során, önpusztító módon, lassan, vagy hirtelen romba döntés nyomán gyorsan akarunk-e elpusztulni. A forradalom és szabadságharc első szakasza tehát az ellenfél győzelmét hozta. De a háborúnak koránt sincs még vége…”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 276 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csokolade
2011. november 26. 16:40
Az nagyon gáz ha rajtamaradunk ezen a pénzügyi szivattyún - halál. De mi a kiút? Vagy milyen lépések sorrendje a kiút? A gazdaság beindítása szinte mindenre megoldás lenne, de erkölcs, morál, becsület, felelősségvállalás, számonkérés…..NÉLKÜL NINCS GAZDASÁG. Ezeket az emberi jellemzőket a liberálisok jól felhígították, amihez a szoc.erkölcs pedig jó patner volt. Az eredmény egy csőd. Először az ország stratégiai szegmenseit adták el, vagy züllesztették le, minek következtében a cégek, munkahelyek kerültek bajba. A pénzhiány további bajt okozott, de erre is volt jó megoldás – a hitel. És ezzel kész a spirál. Ezek tények, és nem bal v. jobb oldali kérdések. A józan ész alapján kellene egyetérteni a bal és jobboldalnak. Az egyetértés pedig valahogy nem érdeke a szoclib oldalnak. Ha a múlt sérelmeit, fájdalmait sikerülne helyretenni, alakulna a morál, és az alakítaná az erkölcsöt is, és a munka becsületét, az értékrendet, és sorolhatnám. Vagyis a gazdaság alapfeltételei élednének. Lenne értelme dolgozni, hajtani. És ha ez a folyamat kibontakozik, akkor a profit is megérkezne , és akkor az IMF-re sem lenne szükség…….stb. Igen, csak ha ez így lenne az a globális pénzügyi szivattyúknak nem lenne jó. Ezért ezt a helyzetet kell fenntartani és terelni a tömeget az eladósodottság spiráljába. Rabszolgasors.
Obulus
2011. november 23. 09:07
Megnyugtatlak, egyik sem. A bank ugyanolyan vállalkozás, mint akármelyik másik.
huttinger
2011. november 23. 07:38
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/22/az_eredeti_eves_terv_duplajan_a_hiany/ A siker mérőszámai.....
kérdés
2011. november 23. 01:23
Ha eldurvulna ez az irány, az a lehető legrosszabb következményekkel járna, mindenkire. Én így látom. Morbidnak azt tartom, hogy pont azok, akik a leghangosabban féltik, védik a demokráciát, a szólásszabadságot, pont azok fordulnak ki (kontroll nélkül?) emberi formájukból. Pro és kontra is értem ezt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!