„Nem lenne még nagyobb lobbierejük, ha Geszti nem vinné tovább a Vágta kreatív ügyeit?
Engem egy cél motivál: hogy Magyarország újra lovas nemzet legyen; ennek az útnak egyik fő állomása lehet, hogy egyszer - akár már 2018-ban - lovas világjátékokat rendezhessünk. Ez mozgásba hozná a lósportot, Közép-Európában mi lennénk a centrum. Ehhez viszont valamivel ámulatba kell ejtenünk a világot. A Nemzeti Vágta - a kibővített tartalommal, 2013-ban egy négyesfogat-hajtó Európa-bajnoksággal - alkalmas lenne erre. Ahhoz viszont, hogy ilyen attrakcióvá tudjuk formálni, szükségünk van Geszti szaktudására. (...)
A Magyar Lovas Szövetség elnökeként szorgalmazta, hogy a lovaglás a testnevelés része legyen. Az Orbán-kormány hivatalba lépése óta a mostani a második tanév, mégsem hallani lovasórákról.
Már az is siker, hogy az első lépést megtettük: úgy tűnik, a lovaglás bekerül a közoktatási törvénybe. Az még nem reális, hogy az ország összes iskolájában lovagoljanak testnevelésórán, mert se ló nincs hozzá, se tréner, se létesítmény. De azokkal a lovardákkal, amelyek a szövetség feltételeinek megfelelően működnek, már ebben az évben szerződést tudnak kötni az iskolák, és kezdődhet az oktatás. Épp most készítettem egy felmérést: kiderült, hogy ez az együttműködés - mindenféle támogatástól függetlenül - már elindult. Erre kell ráerősíteni, és talán tíz év múlva eljutunk oda, hogy az egész országban be lehet vezetni - de ennyi idő biztos kell a háttér kialakításához. (...)
A kritikusok szerint a kormány úgy alkotta meg a különadó rendszerét, hogy önöket ne érintse. Úgy is nevezik: lex CBA.
Igazságosnak tartom a különadót: pont azokat sújtja, akik nagyobb tőkeerővel rendelkeztek, mint a hazaiak, ezért a piacnak azt a részét tudták letarolni, ahol a legnagyobb hatékonysággal lehet dolgozni. Egy kisbolt és egy hipermarket hatékonysága közti különbség nem 2,5 százalék, sokkal inkább két számjegyű. Most ez a 2,5 százalék sújtja őket, és nyilván nem örülnek neki, mert ennyivel kevesebb a profitjuk, de a piacon még ez sem teremt azonos esélyeket. A hazai kis cégek el se bírták volna ezt az adóterhet - a multik meg ezzel együtt is fejlesztenek.”