Bidenék kemény határidőt szabtak: kisöpörnék az oroszokat Szerbiából
Az Egyesült Államok szankciókat vezetett be a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ellen a több mint 50 százalékos orosz tulajdonjog miatt.
Ha egy adósmentés jó a bankoknak és jó az államnak is egyszerre, akkor az valójában az adósokon aligha segíthet.
„2009 elején Obama elnök bejelentette a Making Home Affordable (Tegyük az Otthont Elérhetővé) programot. (...) Akik annak idején kritizálták a megoldást, azok azt mondták, a pénzügyi lobbi szája íze szerinti megoldás született. A rendszer költségeinek egy jelentős részét, az egykori tervek szerint 75 milliárd dollárt a szövetségi költségvetés állt volna. A cél az volt, hogy 3-4 millió közötti problémás, kilakoltatással fenyegetett jelzáloghitelesen segítsenek. A szigorú feltételeket is figyelembe véve végül 2,7 millió háztartás jelentkezett a programba, de a bonyolult minősítési eljáráson a háromnegyedük fennakadt, így mindössze 680 ezren jutottak el 2011 tavaszáig oda, hogy ténylegesen csökkent a törlesztő részletük, a többiek számára továbbra is a kilakoltatás réme maradt.
A pénzügyi rendszer igényeit maximálisan figyelembe vevő rendszer mérsékelt sikere ráadásul az amerikai adófizetőknek is kedvezett: a horror-összegű 75 milliárdos számla helyett eddig csupán 1 milliárdot kellett kifizetni. Konklúzió? Semmi új. Csak a régi igazságok, mint például, hogy nincsenek ingyen ebédek. Ha egy adósmentés jó a bankoknak és jó az államnak is egyszerre, akkor az valójában az adósokon aligha segíthet. Talán nem véletlen, hogy a liberális Newsweek on-line párja a thedailybeast.com publicistája is ezek után hiányolt Obama elnök múlt heti beszédéből a jelzáloghitelesek megsegítésére vonatkozó bármiféle új megoldást.”