Hatály

2011. augusztus 11. 10:24

Jó tudni, hogy nincs visszamenőleges hatályú jogalkotás és -alkalmazás. Nem kellene ezzel hergelni a közvéleményt.

2011. augusztus 11. 10:24
Ugró Miklós
MNO

„Becsukni néhány politikust, aki hitelt adott a mindenféle tudományos elismeréssel hitelesített tudósoknak, kétségkívül népszerű, de jogszerűtlen eljárás lenne. Ráadásul mi lesz, ha az adócsökkentés gazdaságélénkítő hatásában reménykedő gazdaságpolitika sem váltja be a hozzáfűzött reményeket? Perbe fogják azokat a politikusokat, akik adócsökkentést hirdettek? Már csak ezért is jó tudni, hogy nincs visszamenőleges hatályú jogalkotás és -alkalmazás, s csak azért, mert valaki felelős volt az ország eladósításáért, még nem lehet bírósági úton felelősségre vonni. Hozzátéve, nem kellene ezzel hergelni a közvéleményt. Ugyanakkor a felelősök és üzlettársaik is érzik, hogy »elböszméztek« valamit, ezért a kézen-közön elsinkófált, elpazarolt ezermilliárdokat megpróbálják a lakosság számlájára írni.

Mesterházy Attila szerint nem volt hiábavaló az ország eladósítása, mert az államadósság-növekmény elment a tizenharmadik havi nyugdíjra, a közszféra béremelésére, autópálya-építésre. Remekül hangzik, csak ott vérzik el az állítás, hogy ha összeadjuk a nyugdíj- és béremelések, az autópálya-építkezések nagyvonalúan számolt költségeit, az államadósság-növekmény összegének még a fele sem jön ki. Lehet, hogy Mesterházyt meglepi, de az úgynevezett jóléti kiadásokba a párttársainak és azok le- és elkötelezettjeinek, adósainak és hitelezőinek, bizniszkörének és pereputtyának juttatott szakértői, környezet-, hatás-, előtanulmány írói, vizsgálati, elemzői, felelősségáthárítói díjak még akkor sem tartoznak bele, ha minden kétséget kizáróan a ballib törzsgárda és holdudvar jólétét segítették elő. Nekik valóban nem volt hiábavaló az ország eladósítása, de ők még a megtévesztett szavazókkal együtt sem teszik ki az ország ötödét.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2011. augusztus 12. 09:22
Az adósság-vizsgáló bizottság, Szijjártó előterjesztése szerint:" a testületnek meg kell vizsgálnia: milyen elhibázott gazdasági és politikai döntések vezettek ahhoz, hogy... és azt is, hogy az ezek a döntések milyen felelősségi kérdést vetnek fel." Ennyi. Ha nem állapítják meg azt a baromságot, amit szerző állít itt a cikkében, hogy az adósság-növekmény FELÉT kitevő százmilliárdokat ELLOPTÁK volna, akkor csak a politikai/gazdasági kormányzati tevékenységért lehet visszamenőleges felelősséget keresni.
vinember
2011. augusztus 12. 08:09
A politikusokra vonatkozóan nincs visszamenőleges hatálya törvénynek, de a tűzoltókra és a többi korkedvezményes nyugdíjasra van? Hogy van ez vannak egyenlőek és sokkal de sokkal egyenlőbbek?
denever
2011. augusztus 11. 17:25
tehát az van, hogy a politikusok nem felelősek a döntéseikért, mert ők csak támaszkodtak az (nem túl okos) okos tanácsadóikra? azért ez így csak nem járja. a saját költségvetését jelentősen túllépő tárcák vezérei igenis simlisek. ha látja, hogy emelkedik a nyomás, akkor illenék költségvetést-kiigazítást kezdeményezni, és azonnal vizsgálódni. ez kb kontrolling 1x1. a szemmel láthatóan baromságokat engedélyező/promótáló hülyegyerekeket is le kell vadászni, egyébként a négyes metró alá is fúr valaki egy 2x2 sávos autópályát, a duna fölé meg hosszában lesz még 100 km völgyhíd.
Bombur
2011. augusztus 11. 11:04
Amennyire én tudom rövid jogi pályafutásom alapján, valakit felelősségre vonni valamiért, amit csinált, az nem visszamenőleges hatály. Nem a Különvélemény című filmben vagyunk, ahol még az ország eladósítása ELŐTT be lehetne csukni a magyar szocialista gittegylet tagjait. Aztán lehet, hogy én vagyok a hülye...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!