Ellendrukkerek

2010. december 30. 08:49

Ha nem a médiatörvény, akkor valamilyen más kormányzati lépés miatt startolt volna jól időzítve a bejáratott gépezet.

2010. december 30. 08:49

„Most, néhány nappal azelőtt, hogy egy óriási szavazói támogatással megválasztott kabinet veszi át a stafétabotot a politikai csőd szélén álló Belgiumtól, hirtelen megszólaltak az aggódók. Washingtonban, Párizsban, Londonban és Berlinben újságírók féltik az uniót a sajtószabadságot lábbal tipró kelet-európai országtól. Nem tudom, több vagy kevesebb izgatott írás előzte-e meg a szétesés szélén álló Belgium uniós elnökségét, az viszont legalábbis furcsa, hogy egy médiatörvényből vonnak le messzemenő következtetéseket azok a nyugati elemzők, akik korábban nagyvonalúan nézték el békés tüntetők rendőrök általi megnyomorítását Budapest szívében. Jan Mainkát, a Magyarországon dolgozó német üzletemberek körében népszerű Budapester Zeitung alapítóját idézve: hol voltak a mai figyelmeztetők, önjelölt magyarbarátok, amikor az ország nyolc év alatt egyre mélyebbre süllyedt a korrupció és a rossz gazdálkodás mocsarába?(...)

Ne legyenek illúzióink. Ha nem a médiatörvény, akkor valamilyen más kormányzati lépés miatt startolt volna jól időzítve a bejáratott gépezet. Amit ettől még hiba lenne semmibe venni. Nem tudom, eddig hány sajtóreggelit szerveztek nagykövetségeink a médiáról szóló jogszabály ismertetése, európai összehasonlítása céljából, de arra mindenképpen számíthatnak a kommunikációs illetékesek, hogy a Duna-stratégiánál és a romák felzárkóztatásánál népszerűbb újságírói téma lehet a médiatörvény. Ettől viszont még hatékony lehet a magyar uniós elnökség. A sikerességet pedig nem kell megmagyarázni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Senye Péter
2010. december 31. 08:14
A sajtó is csak egy iparág. Szabályozni kell, mint a többit. Nem lehet Európa szent tehene.
tylerdurden
2010. december 30. 18:40
a magyar nemzetbe bárki írhat, aki elég mélyre nyalva tud kedveskedni? hogy jön a belga válság ide??? Belgiumban súlyos politikai válság volt, de senki nem vonta kétségbe senkinek az alapvető demokratikus jogait. itt van egy rosszindulatú, fenyegető törvénycsomag, amit az EU kikér magának, mivel ez az ország most őt képviseli a világ előtt. és Európának kurvára nincs kedve miattunk égetni a pofáját. erre a kormánypárti politikusok nettó hazudozással védik a törvényt kül-, és belföldön egyaránt. a magyar külügyminiszternek van arca kétségbe vonni a komplett nemzetközi sajtó tisztánlátását. mintha a világ úgy működne, mint magyarországon sokszor szokás, hogy mindenki csak pofázik és senki nem tudja miről van szó. találkoztam külföldi tudósítókkal a napokban, mindenkit megnyugtathatok, többségük sokkal inkább képben van, mint egyes honi tollforgatók. ugyanis vannak országok, ahol ezt a szakmát komolyan veszik. ahol nem írnak le bármit, amit tollba mondanak nekik, mielőtt tájékozódnának, olvasnának, elemeznének. ők ugyanis a szakmájukhoz lojálisak, nem egy párthoz.
várúr
2010. december 30. 16:15
(bocs, Angliában közszolgálati hírgyár, van magán hírügynökség is, ahogy változatlanul nálunk is).
alithia
2010. december 30. 14:32
Kedves partaky, part propagandista firkasz ur, Valoban felhaborithatonak erezheti, hogy egesz europa part es ideologiai kotodes nelkul, egyontetuen utasitja el szegeny nemzeti konzervativ kormanyunk legkevesbe sem burkolt egyeduralmi torekveseit. Mindemellet biztosan, onben is felmerult a kerdes, hogy vajon 60 evvel ezelott tollal a kezeben mit irt volna. Hiszen az akkori jogtiprasokat is sikerult valahogyan, valakiknek az akkori orszaggyulesre hivatkozva legitimalniuk. Valoban szar lehet azzal szembesulni, hogy most ezt a szerepet onnek osztottak ki, es bo nyallal sikeresen veszi az akadalyokat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!