Villámgól, potya, tizenegyes, piros lap – volt minden a történelmi NB I-es idénynyitón (VIDEÓ)

Magyar gól az új évad első találata.

Döntetlent játszott az ETO otthonában a lila-fehér gárda.
Az újpestiek győri vendégjátékával zárult a labdarúgó élvonal 2. fordulója. A csütörtökön a Konferencia-ligában továbbjutó ETO a múlt pénteken bajnoki sikerrel nyitó lilákat fogadta. A hazaiak voltak kezdeményezőbbek, visszavont győri tizenegyes és gól is borzolta a kedélyeket az első félidőben, ám a VAR-korszakban vitának ezúttal sem volt helye – mindkét szituációt leshelyzet előzte meg. A 40. percben pedig a piros lap is előkerült a játékvezető zsebéből, miután az újpestiek francia középpályása, Tom Lacoux letalpalta ellenfelét.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar gól az új évad első találata.
Az emberelőnyben játszó ETO a szünet után igyekezett bedarálni fővárosi ellenfelét, de a vendégek olasz kapusa, Riccardo Piscitelli ezúttal is nagy napot fogott ki, hatalmas védésekkel tartotta a lelket övéiben. Egészen a hajráig úgy tűnt, nem láthatnak gólt a remek hangulatú mérkőzésre kilátogatók, ám a 89. percben Giorgi Beridze végül betalált.
A georgiai középre ívelt, a labdája átszállt a győri kapus feje fölött, aki csak beleütni tudott a labdába, majd úgy kapaszkodott a hálóba, hogy az kiszakadt.
A kései vendéggól után sok hazai drukker elindult haza, pedig a 94. percben jött a győri válasz, csak felavatták a zöld-fehér hazaiak a kaput: az ukrán Oleksandr Pishchur 1–1-re mentette a meccset az emberhátrányban játszó Újpest ellen.
A győriek két döntetlennel a 7., az újpestiek négy ponttal a 4. helyen állnak a tabellán.
Ezt is ajánljuk a témában
A Puskás Akadémia a hajrában tudott fordítani hazai pályán a Nyíregyháza ellen.
Mint arról beszámoltunk, a vasárnap délutáni mérkőzéseken a Puskás Akadémia a hajrában fordított a Nyíregyháza ellen, míg a Paks Kisvárdán rendezett gólparádét.
Labdarúgó NB I, 2. forduló
ETO FC Győr–Újpest FC 1–1 (0–0)
Gólszerzők: Pishchur (94.) ill. Beridze (89.)
Ezt is ajánljuk a témában
Megérte erre a napra várni Győrben.
Fotó: MTI/Krizsán Csaba