Erre senki sem számított: kiütéses Chelsea-siker a vb-döntőben, nem is bírta elviselni a vereséget a PSG (VIDEÓ)

2025. július 13. 22:01

A duplázó és egy gólpasszt is kiosztó Cole Palmer játszotta a főszerepet a PSG–Chelsea klubvilágbajnoki fináléban.

2025. július 13. 22:01
null

A döntőt a legendás amerikai ringszpíker, Michael Buffer vezette fel a védjegyévé vált ikonikus beköszönésével. 

Noha a legtöbben a történelmi idényre hajtó PSG-t tartották esélyesebbnek, a vezetést a Chelsea szerezte meg. A londoniak spanyol kapusa, Robert Sánchez főszereplővé lépett elő: előbb Desire Doue lapos lövésére ért le nagy bravúrral, majd az ő indításával lódult meg a jobb oldalon Malo Gusto, akinek passzát végül Cole Palmer tekerte el nagyon okosan, lágyan a hosszú alsóba – a Chelsea ászának már ezt megelőzően is volt egy nagy helyzete egy látványos támadás végén. 

És ha egy üzlet beindul: alig nyolc perccel később Palmer szinte lemásolta az első találatot, ezúttal remek cselek után lőtte el ugyanúgy, ugyanoda. Abszolút nem várt forgatókönyv állt elő, a taktikáját tökéletesen kivitelező Chelsea két jól befejezett kontradámadással az első félóra végére kétgólos hátrányba lökte az érzéssel mostanában legfeljebb csak ismerkedő párizsiakat. 

A francia hideg zuhanyt pedig a félidő 43. percében az új sztárigazolás, Joao Pedro tette teljessé, a harmadik Chelsea-meccsén harmadik gólját szerző brazil csatár ki más, mint Palmer gólpasszát perdítette át finoman Gianluigi Donnarummán. Hihetetlen, de 3–0-ra vezettek a félidőben a londoniak!

Ezt is ajánljuk a témában

A fordulás után Sánchez továbbra is ihletett formában védett, a PSG pedig szokatlanul tanácstalannak tűnt, nem találta a Chelsea játékának ellenszerét. A Joao Pedro helyére csereként beálló Liam Delap kis híján első labdaérintéséből megszerezte a negyediket, Donnarumma bravúros légiakrobatikával tolta ki. Az idő előrehaladtával egyre frusztráltabbá vált a PSG, ez a 84. percben Joao Neves kiállításánál csúcsosodott ki: 

a portugál hátulról, a hajánál fogva rántotta le Marc Cucurellát a labdától távol, videózás után azonnal villant a piros lap a sunyi szabálytalanságért. 

A Chelsea ezzel meglepően simán, 3–0-ra győzte le az idény nagy részében megállíthatatlan PSG-t, és megérdemelten ünnepelhetett a Konferencialiga után klubvilágbajnoki győzelmet is. A párizsiak tehát már biztosan nem zárják fantasztikus évüket történelmi hét trófeával, és nem is bizonyultak szimpatikus vesztesnek: a meccsen is többször balhézó Donnarumma vezetésével a lefújás után mentek neki az ünneplő Chelsea-játékosoknak – még Luis Enique is kiosztott egy fülest Joao Pedrónak –, roppant méltatlan lezárást adva ezzel az egész tornának.

(Nyitókép: Franck Fife/AFP)

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lynx
2025. július 14. 09:39
Nem néztem és jól tettem. Eltörték a német gyerek lábát, gusztustalanok, amit a végén be is bizonyítottak. Nem tudnak veszíteni, sportszerűtlen csavargó banda. A Chelsie csak egy közepes csapat és lám, kicsit odafigyeltek és kipukkasztották a buborékot. Jól tették, a dolgok a helyükre kerültek. Dommarummát meg el kell tiltani. Agresszív nem lehet a pályán.
akkkkorki
2025. július 14. 07:50
Ez egy nagy rakás szar volt! Ahol 10 dollárért adják a jegyet, csak hogy legyenek páran, az mi?! A cselszi egy favágó gárda! Úgy indultak neki, hogy ha megkapja a labdát a PSG azonnal neki rontanak és felrúgják, a hülye iráni meg tűrte. Nem volt szép meccs! PSG sokkal jobb csapat, ugyan utálom a franciákat de a ezen a VB n egyértelműen ők voltak a legjobbak!
rugbista
2025. július 14. 07:14
Nem volt ez rossz meccs! A hajhúzást a rögbiben is piros lappal büntetik, pedig az elég kemény sport. A foci is az néha. A végén a bunyó kabaré volt. Ami elviselhetetlen volt, az a félidei buli. Hát azt a mocskot! Rapedjen meg minden rapper!
kekszalagosautistamarki-szorostalpramagyarok-rokarekarajongoiklub
2025. július 14. 02:10
a chelsea nem azért középszerű csapat, mert nem tud jól játszani, hanem azért, mert hajlamos papírforma tétmeccseket is veszíteni
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!