„Örökké” – ezzel a videóval búcsúzott a Liverpool Diego Jotától

Cristiano Ronaldo óriási hatással volt rá.

Rúben Nevest, João Cancelót és Pedro Netót is a klubvilágbajnokságon érte a tragikus hír, hogy barátjuk, Diogo Jota halálos autóbalesetet szenvedett. Lehet, hogy pályára sem lépnek a negyeddöntőben.
Pénteken a negyeddöntőkkel folytatódnak az Egyesült Államokban zajló első 32 csapatos klubvilágbajnokság küzdelmei. Az első párharcban a brazil Fluminense a torna meglepetéscsapatával, a szaúd-arábiai Al-Hilallal találkozik, míg szombat hajnali 3-tól egy másik brazil gárda, a Palmeiras és az angol Chelsea játszik egymással.
Mindeközben a csütörtök hajnali tragikus esemény, vagyis a Liverpool portugál támadójának, Diogo Jotának a halála a tengerentúlon is érezteti hatását, komoly befolyása lehet akár az említett párharcokra is.
Ezt is ajánljuk a témában
Cristiano Ronaldo óriási hatással volt rá.
Az Al-Hilal vezetőedzője, Simone Inzaghi például arról beszélt a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón, hogy Jota honfitársainak, Rúben Nevesnek és João Cancelónak nagyon nehéz válogatott csapattársuk halála után a mérkőzésre koncentrálnia.
Ez egy nagyon szomorú nap számukra, hiszen a barátai voltak. Megpróbáltunk ugyanúgy dolgozni az edzésen, de teljesen más volt a légkör egy ilyen szörnyű tragédia után.”
Cancelo a közösségi médiában meg is emlékezett barátjáról és annak szintén elhunyt testvéréről.
„Ma két játékos nélkül ébredtünk, miközben három gyermek az édesapja nélkül ébredt fel. Egy anya és egy apa pedig arra kelt, hogy két gyermekük már nincs köztünk. Egy feleség úgy ébredt, hogy a férje már nincs mellette. Mindannyian sokkos állapotban ébredtünk.”
A magyar idő szerint hajnalban pályára lépő Chelsea-ben is van egy portugál játékos Pedro Neto személyében, aki szintén barátját gyászolja. A szélső nemcsak a válogatottban, hanem a Wolverhamptonban is együtt játszott Jotával.
A tragikus hír hallatán Netót fel is mentették az edzések alól, hogy átadhassa magát a gyásznak.
Neto eddig három gólt szerzett a tornán, úgyhogy hiánya érzékeny veszteség lenne a londoni kékeknek – de van, ami a futballnál is sokkal fontosabb, így a klub abszolút rábízza a döntést, hogy pályára szeretne-e lépni a Palmeiras ellen.
Enzo Maresca, a Chelsea vezetőedzője megerősítette, hogy beszélt a játékossal, és bárhogyan is dönt, támogatni fogják őt.
Az angol csapat védője, Marc Cucurella azzal biztatta Netót, hogy ha a játék mellett dönt, akkor a sors talán megjutalmazza egy góllal, amit elhunyt barátjának ajánlhat.
Klubvilágbajnokság, negyeddöntők
Fluminense (brazil)–Al-Hilal (szaúd-arábiai)
Palmeiras (brazil)–Chelsea (angol)
PSG (francia)–Bayern München (német)
Real Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német)
Fotó: Peter Zay/Anadolu via AFP