Ilyés Laura életét az úszás hároméves kora óta meghatározza, amikor szülei az egészségmegőrzés céljából vitték el először uszodába. A Kőbánya SC kötelékében már hétévesen olimpiai álmokat dédelgetett, és bár a sport nehézségei tinédzserkorában tudatosultak benne, a pillangóúszásra váltás meghozta számára a sikereket.
A legbüszkébb arra vagyok, hogy 2017-ben, mindössze 15 évesen megúsztam az ötszörös olimpiai bajnok Egerszegi Krisztina 50 méteres hátúszásban 29 évvel ezelőtt felállított csúcsát”
– emelte ki, de a 2023-as budapesti világbajnokságon elért egyéni csúcsjavítása is különösen kedves számára, amely Sebestyén Dalma fair play díjat érdemlő visszalépésének köszönhetően valósulhatott meg. Az úszónő az orvoslást is szenvedélyesen űzi, a Semmelweis Egyetem harmadéves hallgatójaként, Gyarmati Andrea példáját követve egyéni tanrenddel egyezteti össze az élsportot és a tanulást. Napjai rohanósak, de a gyermekpszichiátria iránti érdeklődése és kitartása hosszú távú céljainak alapja.
A 2022-es doppingvádak azonban mély nyomot hagytak Ilyés életében.
A vádak miatt hónapokig egyedül edzett, a szervezett tréningektől eltiltva, miközben egy jogászokból és szakértőkből álló csapattal küzdött ártatlanságáért. „A legrosszabb ebben a rendszerben az, hogy a határozat megérkezte után téged már »doppingosként« kezelnek, nincs olyan, mint a büntetőjogban, hogy az ügy lezárultáig jár neked az ártatlanság vélelme” – mondta keserűen.
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) 2023 novemberében visszavonta a keresetet, így Laura visszatérhetett a versenyzéshez, de az elvesztegetett idő miatt a párizsi olimpia kvalifikációja már nem volt reális cél. A budapesti világbajnokságon azonban bizonyította, hogy helye van a nemzetközi mezőnyben, és a 200 méteres pillangóúszásban elért eredménye visszatérésének érzelmi csúcspontja lett.