Az olasz Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) a 16. helyről rajtolva végzett ötödikként, de a futam végén törölték ötmásodperces büntetését, így negyedik lett. A 18 éves és 203 napos újonc a legfiatalabb pontszerző debütáló viadalon, míg minden idők második legfiatalabb pontszerzője Verstappen mögött, aki 17 évesen és 180 naposan a 2015-ös Malajziai Nagydíjon volt hetedik.
A hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton pályafutása első ferraris versenyén a 10. pozícióban zárt.
Meglehetősen nehéz dolga volt a mezőnynek az első körökben a futamot megelőző heves esőzés miatt. A rajtot elsőre nem is sikerült lebonyolítani, Isack Hadjar (RB) ugyanis a felvezető körben megcsúszott és a falnak csapta az autóját, amelyet menteni kellett. A megismételt start után nagyjából fél kört tett meg a mezőny, amikor ismét lassítani kényszerült, mégpedig a hazai közönség előtt szereplő Jack Doohan (Alpine) balesete miatt, amelyet azonnal követett Carlos Sainz Jr. (Williams) megpördülése és kiesése.
A következő hat kört biztonsági autó mögött tette meg a mezőny, a sorrend pedig – ahogyan a rajt után kialakult – Norris, Verstappen, Oscar Piastri volt az első három helyen, miután a holland vb-címvédő az első kanyar kigyorsításánál megelőzte a McLaren ausztrál versenyzőjét. A nyolcadik kör elejétől aztán korlátok nélkül száguldhatott a mezőny, a pálya pedig száradni kezdett. Rövidesen Verstappen komolyabban üldözőbe tudta venni az élen álló Norrist, aztán viszont a gumikat sokkal jobban kezelő McLarenek kezdtek gyorsabbá válni. Ennek eredményeként Piastri kihasználta, hogy Verstappen elfékezett egy kanyart, az ausztrál versenyző feljött másodiknak, Norrisszal alkotott duójuk pedig hamarosan nagy, 10-15 másodperces előnyre tett szert a harmadik Verstappennel szemben.
A 34. körben Fernando Alonso (Aston Martin) csúszott meg és törte össze az autóját, ezért ismét a pályára hajtott a biztonsági autó, amely a 42. kör elején engedte útjára újfent a mezőnyt. Ekkor változatlanul Norris, Piastri, Verstappen volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, ugyanakkor időközben minden versenyző száraz pályára alkalmas gumikra váltott, miközben heves esőzésre volt kilátás. A csapadék meg is érkezett, ennek következtében többen is kicsúsztak, köztük a második helyről Piastri, aki nagyon nehezen tudott visszatérni a pályára és körhátrányba került. A versenyben maradtak közül mindenki a boxutcába hajtott kerékcserére, a kavarodás végén pedig újfent Norris vezetett, mögötte Verstappen volt a második, Russell pedig a harmadik.
A biztonsági autó harmadszor vezette fel a mezőnyt és hat körrel a leintés előtt engedte útjára, Norrisnak pedig sikerült a végéig hatékonyan védekeznie Verstappennel szemben, így megőrizte a vezetést és megnyerte a futamot. Piastrinak végül pontokat szerzett, mivel kilencedikként ért célba. A nagy csapatok közül talán a Ferrari veszített a legtöbbet az időjárás miatt kaotikusan alakult viadalon, Charles Leclerc csak nyolcadik, Hamilton 10. lett. Jó eredményt ért el viszont a negyedikként zárt thaiföldi Alexander Albon a Williamsszel, valamint a mezőny leggyengébbnek tartott autójával, a Sauberrel a német Nico Hülkenberg, aki hetedikként végzett.
Az Ausztrál Nagydíj háromnapos hétvégéjén összesen 465 498 néző volt jelen a helyszínen. A világbajnoki idény egy hét múlva folytatódik Sanghajban a Kínai Nagydíjjal.
A vb-pontversenyek állása 1 futam után (még 23 van hátra):
versenyzők:
- 1. Norris 25 pont
- 2. Verstappen 18
- 3. Russell 15
- 4. Albon 12
- 5. Antonelli 10
- 6. Stroll 8
- 7. Hülkenberg 6
- 8. Leclerc 4
- 9. Piastri 2
- 10. Hamilton 1
csapatok:
- 1. McLaren 27 pont
- 2. Mercedes 25
- 3. Red Bull 18
- 4. Williams 12
- 5. Aston Martin 8
- 6. Sauber 6
- 7. Ferrari 5
Így örült Norris a futamgyőzelemnek:
(MTI/Mandiner.hu)