Dánia
Anglia
18:002024. június 30.
Szlovákia

Megint kétgólos vereség, de micsoda különbség: Németország-Magyarország 2-0 (1-0)

2024. június 19. 17:14

A svájciak után ismét kikapott a magyar válogatott, megérdemelten nyertek a házigazdák ellenünk Stuttgartban az Európa-bajnokságon.

Euro 2024: Germany - Hungary
Kiss B. László

94. perc: Vége a mérkőzésnek, 2-0-ra nyert Németország hazánk ellen. Magyarországnak továbbra sincs pontja az Eb-n.

92. perc: Szoboszlai kapott sárga lapot.

90. perc: Felívelésnél Ádám Martint felöklelve elütötte a labdát Neuer, Orbán 7 méterről kapura perdített, de gyengén, így a gólvonalon álló hazai védők kivágták a labdát. Komoly szépítési lehetőség volt.

89. perc: Mittelstädt kapott sárga lapot, amiért odalépett Kleinheislernek.

87. perc: Csoboth és Gazdag állt be Sallai és Varga helyett.

86. perc: Szoboszlai adta el a labdát a félpályánál, az akció végén Füllkrug fejelt mellé.

84. perc: Undav jött Gündogan helyére.

83. perc: Emre Can fejelte ki Szoboszlai szögletét.

81. perc: Végre a magyar tábor is hallatja a hangját, eddig elég halk volt a második félidőben.

79. perc: Cicáznak velünk a németek, a hazai közönség persze élvezi.

76. perc: Beállt Ádám Martin és Nagy Zsolt, Kerkez és Bolla helyett.

75. perc: Sané lőtt a 16-oson kívülről jobbal, lapos lövését szögletre piszkálta a magyar kapus.

74. perc: A hazaiak a 16-os belül passzolgattak, Kimich lőtt ballal, Gulácsi vetődve kiütötte a labdát.

71. perc: Újabb cserék a a hazai oldalon. Musiala helyett Führich, és Emre Can váltja Andrichot,

69. perc: Szétszakadt a pálya teljesen. Kimich lőtt keresztbe a bal oldalról, de Füllkrug nem tudott beleérni. Ez is nagy német helyzet volt.

67. perc: Mittelstädt gurított vissza Gündogannak, aki 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2-0-ra vezetnek a németek.

64. perc: Nagy Ádám helyett Kleinheisler László a pályán.

62. perc: Musiala cselezgetett, az elfekvő Nagy Ádám mellett lőtt kapura, de fölé ment a lövés.

60. perc: Sallai bal oldali beadását Varga fejelte centikkel kapu fölé. A Fradiban ezeket be szokta bólintani a csatár, most sajnos tévedett.

58. perc: Cserélnek a németek, Sané jött Wirtz helyett, Havertz helyére pedig Füllkrug.

55. perc: Gulácsi védett nagyot Kroos lövésénél.

52. perc: Szépen hoztuk ki a labdát, csak a támadás vége megint pontatlan volt a kapu előtt.

49. perc: Többet van végre nálunk a labda, s egész jól is játszunk, csak az utolsó passzok valahogy nem sikerülnek.

46. perc: Rüdiger lövését mentettük szögletre.

46. perc: Mi kezdtük a második félidőt!

45+1. perc: Orbán fejesét még védte Neuer, de Sallai a kipattanót az üres kapuba fejelte. A partjelző lest ítélt, és sajnos a videóbíró is megerősítette ezt, 1-0-ra vezetnek a németek a szünetben.

45. perc: Két perc a hosszabbítás.

44. perc: Musiala lőtt kapura, de csak az oldalhálót találta el.

43. perc: Egyre többet van a labda a németeknél.

41. perc: Szoboszlai hibájából szögletet rúghattak a németek. Kroos sarokrúgását Varga majdnem a mi kapunkba fejelte, de szerencsére újabb szöglet következett, ami veszélytelen volt.

39. perc: Orbán mentett szépen Musiala elől a 16-oson belül.

37. perc: Bolla mentett egy beadást szögletre.

32. perc: A magyar tábor nem lankad, űzi, hajtja Sallaiékat.

29. perc: Kerkez futott be a védők mögé a bal oldalon, középre lőtte a labdát, Szoboszlai betört a 16-oson belülre, egy pattanás után ballal lőtt, de a veszélyesen kapura tartó labda Tahról szögletre pattant. Újabb komoly egyenlítési lehetőség volt.

25. perc: Szoboszlai lőtt mesterien 22 méterről szabadrúgást a jobb felső sarok felé, ám Neuer nagyot védett, a kipattanót Kerkez nem tudta jól visszapasszolni középre. Nagy helyzet volt, egyenlíthettünk volna.

22. perc: GÓL! Vezetnek a németek. Havertz emelését Orbán elvitte Gündogan elől, de meglökte őt a német az ötösön, majd középre passzolt, Musiala jobbal öt méterről lőtt kapura, a labda Fioláról a jobb felsőbe pattan, 1-0.

20. perc: Ekkor már a skótok ellen két góllal vezettek a németek, most 0-0.

19. perc: Musiala passzolta Havertzhez, aki a 11-es pontnál lövés helyett Gündoganhoz továbbított, de szerencsére hosszan.

18. perc: Kroos szöglete nem okozott gondot, kifejelték a mieink.

15. perc: Bolla passzolt vissza Sallaihoz, akinek a lövésébe sajnos beleléptek. Kár érte, mert nagy helyzet volt.

12. perc: A szöglet átszállt a hosszú oldalra, Andrich kapásból lőtt, de Bolla fejjel nagyot mentett.

11. perc: Havertz lebirkózta Orbánt, de Gulácsi nagy helyzetben védett.

10. perc: Most a hazaiak is rákezdetek. A stadion több mint fele fehérben van, de ők nem nekünk drukkolnak.

9. perc: Rázendített a magyar tábor, "Magyarország, Magyarország hej, hej...".

7. perc: Bolla jobb oldalról eresztett el egy lövést, de beleléptek, így újabb magyar szöglet következett, ami veszélytelen volt.

6. perc: Mi rúghatjuk az első szögletet.

5. perc: Havertz lefordult Dárdairól, de lövését Gulácsi könnyedén fogta.

3. perc: Havertz akart lefordulni, de Fiola nagyot szerelt.

1. perc: Bolla jobb oldali beadásából majdnem gólt szereztünk. Sallai csapott volna le a labdára, de Neuer gyorsabb volt.

1. perc: A németek kezdték a meccset. A hazaiak rózsaszín mezben, a mieink fehérben.

17. 57: A himnuszok után készülnek a csapatképek.

17. 53: Pályára vonultak a kezdőcsapatok!

17. 50: Elkezdődött nyitóceremónia.

17. 45: A német koreográfia a nemzeti színekből, fekete-piros-sárga zászlókból állt.

17. 41: Már a németek is az öltözőben! A pályamunkások javítják a gyepet.

17. 37: Az öltözőbe vonult a magyar válogatott! A hangszórókból a Nélküled című szám szól!

17. 36: A hangosbemondó bemutatta a magyar csapatot.

17. 35: Szoboszlai a bemelegítésnél gólt szerzett és hergeli a magyar tábort.

17. 30: Fél órával a kezdés előtt majdnem megtelt a stuttgarti NeckarPark Stadion.

17. 28: A német kezdőcsapat nem változott, ugyanazokkal kezd Julian Nagelsmann, akikkel Skócia ellen is.

17. 24: Dárdai Márton is a kezdőben. A Berlinben született magyar futballista az elmúlt szezont a német másodosztályú Hertha BSC-ben játszotta. A fiatal védőnek ez az ötödik mérkőzése a magyar válogatottban, s a harmadikat kezdőként.

17. 15: Elkezdték a csapatok a bemelegítést, közben Korda György Reptér című száma szól a stuttgarti stadion hangszóróiból...

Összeállítások

Marco Rossi az ígéretéhez hűen változtatott a szombati kezdőcsapatán. Az akkor csereként beállt Bolla Bendegúz ezúttal az elejétől a pályán lesz (Lang Ádám helyett), Dárdai Márton is bekerült a csapatba (Szalai Attila szorult a kispadra). A legutóbb a jobb szélen kezdő Fiola Attila - ahogy legutóbb a második félidőben - jobboldali belső védő szerepkörben bizonyíthat.

Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Dárdai M. – Bolla, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Németország: Neuer − Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt − Andrich, Kroos − Musiala, Gündogan, Wirtz − Havertz

Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann

17. 10: A magyar szurkolók szektora a kapu mögött már majdnem megtelt egy órával a kezdés előtt.

Nyitókép: TOM WELLER / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP