Legyőzte a Dortmundot, tizenötödször BL-győztes a Real Madrid! (VIDEÓ)

2024. június 01. 20:33

Carlo Ancelotti a londoni Wembley-ben is győzelemre vezette a csapatát!

Fotó: Paul Ellis/AFP

Szombat este a Real Madrid tizenötödször emelhette magasba a nagyfülűt, míg a Borussia Dortmund másodszor húzta a rövidebbet a Bajnokok Ligája londoni Wembley-ben rendezett döntőjén. A 2024-es finálé egyben több világklasszis utolsó mérkőzése is volt: a spanyoloknál többek között a német Toni Kroos, míg a németeknél Marco Reus búcsúzott a társaitól a BL-döntőben.

Sajtóhírek szerint, a Real győzelmével a magyar bajnok Ferencvárosnak csak a BL-selejtező második körében kell bekapcsolódnia a sorozatba a következő szezonban – legalábbis az eddigi UEFA-koefficiensek alapján.

VÉGEREDMÉNY: Borussia Dortmund–Real Madrid 0–2.

90+4. perc: Vinícius helyett Lucas Vazquez a gyepen a hosszabbításban.

90. perc: öt perc a ráadás.

90. perc: Militao érkezik Rodrygo helyére a Realban.

87. perc: Füllkrug szépít, de lesről tette mindezt.

87. perc: Bynoe-Gittens állt be Sancho helyére.

85. perc: Bellingham és Kroos is megkapja az extra figyelmet, Ancelotti cseréi Joselu és Modric.

83. perc: Vinícius góljával már kettő a Real előnye, Maatsen adta el a labdát a térfél közepén, a spanyolok kipasszolták a védelmet és bevitték a kegyelemdöfést. 0–2.

82. perc: Nacho lehetőségénél is Kobel tudott hárítani.

81. perc: Camavinga parádés lövését védte Kobel.

81. perc: Haller és Malen lép pályára Can és Brandt helyén dortmundi mezben.

80. perc: Kroos remek szabadrúgását Kobel ütötte ki.

79. perc: Hummels is besárgult.

77. perc: Bellingham duplázhatta volna meg a spanyolok előnyét, de közvetlen közelről nem tudott a hálóba lőni.

74. perc: Kroos szöglete után a rövid saroknál érkező Carvajal csúsztatta a labdát a dortmundi kapuba. Vezet a Real Madrid, 0–1.

72. perc: Adeyemi helyett a pályafutása utolsó találkozóján szereplő Reus szállt be.

A szervezők bejelentették: a fináléra 86.822 néző zsúfolódott össze a Wembleyben.

63. perc: Adeyemi szenzációs beadását Füllkrug fejelte egyből kapura, Courtois bokszolta ki a labdát a mezőnybe.

57. perc: Carvajal keveredett a dortmundi kapu elé, lövésébe Maatsen ért bele, majd Kobel vetődött rá a labdára.

49. perc: eddig kellett várni az első kaput eltaláló Real-lövésre: Kroos tekert szabadrúgásból veszélyesen, de Kobel résen volt és szögletre tisztázott.

46. perc: a Real Madrid kezdte a második félidőt.

Eddig megúszta a Real Madrid kapott gól nélkül, a dortmundi lehetőségek közül mindegyik kimaradt, míg a spanyoloknak nem volt kaput eltaláló lövésük az első 45 percben.

FÉLIDŐ: 0–0

45. perc: 4 perc a hosszabbítás.

43. perc: Sabitzer sem tett lakatot a szájára, jutalma egy sárga lapos figyelmeztetés.

41. perc: Sabitzer lövését tenyerelte szögletre a Real belga kapusa.

40. perc: Schlotterbeck kapott sárga lapot reklamálás miatt.

35. perc: Vinícius sárgult be, miután rácsúszott Kobel kapusra.

28. perc: Adeyemi kiugrását követően Courtois csak beleütni tudott a 22 éves támadó lövésébe, de a kipattanóval nem tudott mit kezdeni Füllkrug.

Karim Adeyemi bűvöli Dani Carvajalt a Borussia Dortmund–Real Madrid BL-döntőn
Fotó: Ina Fassbender/AFP

23. perc: nagy dortmundi helyzetek, egy percen belül kettő is: Maatsen adott óriási labdát Füllkrugnak, aki kapufát lőtt, de nagy eséllyel lesről tette.

21. perc: Hummels fantasztikus labdát adott Adeyeminek, aki egyedül vezethette rá Courtois-ra, el is tudta tolni mellette, de kisodródott, így nem tudott életerősen kapura lőni.

14.perc: Füllkrug passzolt vissza Brandthoz egy kiugratás után, de a német lövése elment keresztbe a kapu előtt.

12. perc: jobb oldalon építkezett a Real, egy okos háromszögelés után Valverde lőtt, de a labda magasan a kapu fölött hagyta el játékteret.

Már az első percben több szurkoló rohant a pályára, hogy szelfizzen a sztárokkal, a biztonsági alkalmazottak nincsenek a helyzet magaslatán. A Wembley az Eb-döntő után megint nem vizsgázott jelesre rendezésből.

1. perc: a dortmundiak kezdték a találkozót.

A BL-trófea türelmesen várja a Wembley-ben, ki lesz az új gazdája: a Borussia Dortmund vagy a Real Madrid
Fotó: Ibrahim Ezzat/Anadolu via AFP

A mérkőzés játékvezetője a 44 éves szlovén Slavko Vincic.

A meccs előtti Kickoff Show-t Lenny Kravitz produkálta a gyepen felállított ideiglenes színpadon!

A két gárda legutóbb 2017-ben csapott össze, akkor a BL-csoportkörben: mindkét találkozót a Real nyerte, Dortmundban 3–1-re, a spanyol fővárosban 3–2-re győztek Cristiano Ronaldóék.

Különleges este várt a 20 éves angol Jude Bellinghamre, aki nyáron igazolt Dortmundból Madridba, így spanyol siker esetén szülőhazájában ünnepelhet BL-győzelmet.

A mérkőzésen vastaps fogadta a lelátón megjelenő Jürgen Kloppot a dortmundi szimpatizánsok részéről, José Mourinhót viszont kifütyülte a Wembley népe.

A kezdőcsapatok:

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Emre Can, Sabitzer – Sancho, Brandt, Adeyemi – Füllkrug. vezetőedző: Edin Terzic

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Rüdiger, Nacho, F. Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Jr. vezetőedző: Carlo Ancelotti

Összesen 112 komment

gyaloggos
2024. június 02. 14:25
Kotucso! SOHA nem rajongtam a REALÉRT, ma sem, DE BÍRÓI segédletet nem láttam, a LES az tényleg les volt. S NEM véletlenül a REAL játékosai a világ legjobban fizetett 15 focistája között, szinte valamennyien. EZ van!
2024. június 02. 04:19
Első félidő után lefeküdtem. Emellett a játékvezető mellett esélye nem lehetett a Dortmundnak. Már a Real döntőbe jutása is bírói segédlettel történt.