A meccs is félbeszakadt: összebalhéztak a románok Koszovóval
Románia azon országok közé tartozik, amely nem ismeri el Koszovót független államnak.
A pályán nem tudtak nyerni és a rendet sem biztosították Bukarestben.
Nyitókép: Alex Nicodim / NurPhoto / NurPhoto via AFP
***
Mint a Mandiner beszámolt róla, botrányba fulladt a Románia–Koszovó Nemzetek Ligája-mérkőzés, amely végül félbeszakadt. A bukaresti nemzeti stadionban rendezett találkozón a második félidőben tartott a játék, az állás 0:0 volt, amikor a román szurkolók egy része „Szerbia” skandálásba kezdett a koszovói csapat és drukkerek felé. Ezt megelégelve a vendégcsapat levonult a pályáról, és nem is tért vissza. Éppen ezt kifogásolják még mindig a románok annak ellenére, hogy 3-0-s gólkülönbséggel megkapták a győzelemért járó három pontot. Azt ugyanis nem tudják megemészteni, hogy 128 ezer eurós bírságot rót ki rájuk az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA), amely elrendelte, hogy zárt kapuk mögött rendezzenek egy soron következő hazai mérkőzést.
Ezt is ajánljuk a témában
Románia azon országok közé tartozik, amely nem ismeri el Koszovót független államnak.
A Román Labdarúgó Szövetség a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult. Az FRF úgy véli, hogy az UEFA által kiszabott szankciók indokolatlanok, és felhívja a figyelmet a koszovói szövetséggel szembeni fellépés hiányára. A fejleményekről beszámoló Origó idézi a románok állásfoglalását.
„Koszovó megsértette a labdarúgás legfontosabb alapelvét, nevezetesen, hogy a mérkőzést a pályán kell lejátszani. A koszovói csapatot azonban nem szankcionálták. Ehelyett mi pénzbüntetést és egy olyan szankciót kaptunk, amelyet túl szigorúnak tartunk”
– mondta Razvan Burleanu, a Román Labdarúgó Szövetség elnöke, aki szerint a román szurkolók civilizáltan viselkedtek a mérkőzésen, és provokálták őket, erre több bizonyítékuk is van.
Mircea Lucescu válogatottja – éppen Koszovót megelőzve – megnyerte a csoportját, és feljutott a Nemzetek Ligája B divíziójába. Ami a történtek hátterét illeti, Románia azon országok közé tartozik, amely nem ismeri el Koszovót független államnak,
a skandálást pedig nem véletlenül súlyos sértésként értékelték az albán nemzetiségű koszovóiak, akik súlyos atrocitások, háborús cselekmények után szakadtak ki az egykori Jugoszláviából, Szerbia területéből.