A vallás tilos, a szivárvány kötelező: ellentmondásba keveredett az angol szövetség

2024. december 04. 10:49

„Már nem gyerek” – mondta róla a Crystal Palace menedzsere.

2024. december 04. 10:49

Zajlik az élet az angol labdarúgás élvonalában, a Premier League-ben. Ahogy arról beszámoltunk, Sam Morsy, az Ipswich Town játékosa nem viselte a hétvégi mérkőzésen az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) által előírt szivárványos karszalagot, ezzel párhuzamosan Marc Guehi, a Crystal Palace védője pedig ráírta, hogy „Jézus szeret téged”, és ezzel a felirattal szaladt a gyepre. A PL-klubok november 29. és december 5. között egy kampányhoz csatlakozva ilyen speciális módszerrel fejezik ki kiállásukat az LMBTQ-közösség mellett.

A Stonewall Rainbow Laces kampány 2013 óta hirdeti színes cipőfűzőkkel, hogy a sportnak biztonságosnak és mindenki számára barátságosnak kell lennie. A szivárványos cipőfűzőkkel erőteljes üzenetet nyilvánítanak ki a támogatók: hogy a klubjuk egy olyan biztonságos hely, ahol mindenki önmaga lehet, és aktívan támogathatja az LMBTQ+ közösséget.

Ezt is ajánljuk a témában

Ezt is ajánljuk a témában

Kedden este aztán folytatódott a bonyodalom, éppen egy Ipswich–Crystal Palace találkozót rendeztek (0–1), amelyen mindkét csapatkapitány megtagadta az előírást: az egyiptomi Morsy mellett a vendégek angol válogatott játékosa, Guehi szintén renitenskedett egy sort.

Az angol védő annak ellenére jelenített meg vallásos tartalmú üzenetet a karján, hogy az Angol Labdarúgó Szövetség korábban emlékeztetett: minden hasonló gyakorlat tiltott. A vallás tehát tilos, a szivárvány kötelező.

Amikor a győztes mérkőzés után a londoniak menedzserét, Oliver Glasnert kérdezték az esetről, a szakember nyugalomra intett.

„Most mindenki az integrációról, a kirekesztésről beszél. Mindannyiunknak ugyanaz a véleménye. A sportban élünk, és a sportban mindig ellenezzük a diszkriminációt és mindenféle megkülönböztetést.

Beszéltem a kapitányommal, aki már nem gyerek. Megvan a véleménye, és mi minden véleményt elfogadunk és tiszteletben tartunk”

– fogalmazott Glasner.

A legfrissebb hírek szerint Guehi nem kap büntetést, de az FA újra kinyilvánította, hogy nincs helye a pályákon a vallásnak! A nagy kérdés, ennek ismeretében, hogyan szankcionálják a jövőben a hasonló eseteket.

Ezt is ajánljuk a témában

Fotó: MI News/NurPhoto via AFP

 

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ironlady111950
2024. december 04. 13:53
Én nem látok semmi ellentmondást. A nem szekularizált társadalmakban, mint pl. manapság a fejlettnyugat az államvallás nem tolerálja a konkurens vallásokat. Jelenleg a keresztyén vallás van tiltott státuszban, a muszlim és más keletiek megtűrtek.
Leó testvér
2024. december 04. 13:23
Sosem szólt ez kisebbségi csoportok védelméről csak értékrombolásról és vallásüldözésről.
Reszelő Aladár
2024. december 04. 13:22
Ez egy vallás. Vannak hívek, vannak szertartások, van jelkép, van struktúra, vannak ünnepnapok. Transzcendens ugyan nincs, de a Francia Forredalom eszméi (szabadság, egyenlőség, testvériség) óta ez nem kötelező. Az övék a diversity, equity, inclusion. Jelképük a folyamatosan bővülő szivárvány zászló, legnagyobb ünnepük a pride. A strukturát pedig a különböző NGO-k jelentik, akik önmagukban is illetve pénzelő oldalon is hálózatot alkotnak. Hívek a közvetlen érintettek, lényegében kiválasztottak, illetve az alsóbbrendű szövetségesek, akiknek igazából közönséges heterók. Szóval ekörül megy a balhé. Amúgy muszlimként tagadhat meg bármit az adott illető vallási okokból, keresztényként már erre sincs lehetősége. Itt tartunk most. Mr Trump, volna itt is feladat.
Mandiner444hu
2024. december 04. 13:13
Sátánista LMBTQIP++++
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!