Megfelelne-e Harris győzelme a Kremlnek?
Moszkva a kapcsolatok normalizálásában, és semmiképpen sem a világháború felé vivő további éleződésében érdekelt.
Másodpercekről vitatkoznak, de óriási a tét!
Nyitókép: Kaname Muto / AFP
Bár a botrányok miatt emlékezetes párizsi olimpia véget ért, az egyes ügyek valószínűleg még sokáig folynak majd tovább. Ilyen a románok és az amerikaiak a női talajtorna olimpia bajnoki címéért folytatott küzdelme. Természetesen a döntő lezajlott, így az bronzérem gazdájának kilétét végül a jogászok a bíróság dönti majd el.
A női talajtorna fináléjában eredetileg a román Ana Barbosu lett a harmadik helyezett, de az amerikaiak a döntőbíróknál megóvták az eredményt, mert szerintük az ő versenyzőjük, Jordan Chiles több pontot érdemelt volna, mint amennyit kapott.
A versenybírók helyt adtak a fellebbezésnek, és egy tizeddel magasabb pontszámot ítéltek meg Chilesnek, aki ezzel leszorította a dobogóról Barbosut.
De a románok sem hagyták ennyiben a dolgot, ők is fellebbeztek, de már nem a versenybírókhoz, hanem először a Nemzetközi Tornaszövetségnhez (FIG), majd annak visszautasító válaszát követően a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordultak jogorvoslati kérelemmel.
Meglepő módon azonban nem a ponszám jogosságát kérdőjelezték meg, hanem arra alapozták az érvelésüket, hogy az Egyesült Államok csapata az erre engedélyezett egy perc elteltével óvott.
A bíróság a román félnek adott igazat, a Nemzetközi Tornaszövetség pedig szombaton ismét módosította a végeredményt, így megint a román sportoló lett harmadik.
No de az ügynek itt még mindig nincs vége, ugyanis az amerikai fél is fellebbezett a CAS-nál, és jelezte, hogy egy videófelvétellel tudják bizonyítani, hogy Cécile Landi, az amerikai tornászlányok edzője a pontszám kihirdetését követően már 47 másodperc után jelezte az óvást.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.
Az asztaliteniszező a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.