Sosem volt még ilyen finálé az atlétika királyszámában – Noah Lyles a 100 méteres síkfutás olimpiai bajnoka!

2024. augusztus 04. 22:03

5 ezredmásodpercen múlt az aranyérem sorsa, és a 8. helyen célba ért versenyző is 9,90 alatt futotta le a távot.

SAINT-DENIS, FRANCE - AUGUST 04: Noah Lyles of Team United States competes in Men's 100m Semi-Final on day nine of the Olympic Games Paris 2024 at Stade de France on August 04, 2024 in Saint-Denis, France.

Nyitókép: Mustafa Yalcin / AFP

Elképesztő mezőny gyűlt össze a párizsi olimpián az atlétikaversenyek legnagyobb érdeklődés által övezett száma, a 100 méteres síkfutás döntőjére. Ezt jelezte az is, hogy míg korábban a 10 másodperc elég volt a fináléhoz, idén azonban ez már nem így volt. Az előzetes eredmények szerint a jamaikai Kishane Thompson az esélyes, hiszen idén ő futotta a legjobb időt 9,77-tel, de nem sokkal maradt le tőle az amerikai Noah Lyles, és honfitársa, Oblique Seville, akik pontosan ugyonaolyan idővel (egyaránt 9,81) a másodikok idén, ez mindkettejük legjobb ideje.

Hosszú várakozást követően dördült el a startpisztoly – de megérte várni, mert olyan eredmény született, amit eddig talán sosem lehetett látni – Seville 9,90-nel mindössze a 8. lett. A befutó hihetetlenül szoros lett,

az amerikai Noah Lyles egyéni rekorddal, 9,785-tel olimpiai bajnok lett, és Kishane Thompson mindössze 5 ezreddel lemaradva, 9,789-cel ezüstérmes.

A bronzérmet az amerikai Kerley szerezte meg. A befutó nagyon szoros lett, a célfotón is jól lehetett látni, milyen kicsin múlott a dobogó is. Az 5. helyen célba érő címvédő, Marcel Lamont Jacobs pedig megsérült a végére, de így is 9,85-ös eredményt ért el.