Élje át újra a párizsi magyar sikereket: Muhari Eszter bronzérmétől Gulyás Michelle aranyáig! (VIDEÓ)
Tizenkilenc érem története egyetlen videóba fűzve!
A miniszterelnök a magyarok olimpiai teljesítményét vette górcső alá.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala
Derekas helytállásnak nevezte Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar olimpikonok által elért eredményeket, köztük a hat aranyérmet, és úgy vélte, hogy a magyarok helye az első tízben van.
A szombaton megjelent interjúban a kormányfő elmondta, hogy titokban nyolc aranyéremben reménykedett, de az elért hat első helyet is derekas helytállásnak értékeli.
Orbán Viktor megjegyezte, ha a jelent nézzük, akkor azt lehet mondani, hogy szépen helyt álltunk, tartjuk magunkat. „Ha a jövő felől nézzük és a mostani olimpiát arra használjuk, hogy megértsük a következő olimpiákat, akkor az, amit most tudunk, kevés, csak a folyamatos hátrasorolódáshoz elegendő” – tette hozzá. Szerinte Kanada, Dél-Korea, Új-Zéland, a közép-ázsiai küzdősportok országai „elmennek mellettünk”. Orbán Viktor rámutatott: nem lehet kimaradni az új sportágakból sem.
Ez nehéz szakmai feladat, amit majd az olimpiai bizottságnak kell megoldania,
de nem mondhatunk le az olimpia programjába bekerülő új sportágakban elérhető esélyeinkről, mert ezzel hátrasoroljuk magunkat” – vélekedett.
A miniszterelnök szerint óriási teljesítmény őrizni a helyünket, de Szilágyi Áron kardvívót idézve kiemelte: ami ma elég, az holnap kevés. „A sport nem matematika” – magyarázta, hozzátéve, hogy „nem lehet úgy elvárni a sporttól a sikereket, mint régen a termelési mutatókat a szocializmusban”. Ugyanakkor kiemelte: a magyarok helye az első tízben van. „Minden olimpián az első tízben, és összességében, az olimpiák történetét nézve is az első tízben. Nem érdemes kisebb célt kitűzni” – hangsúlyozta Orbán Viktor.
Arról is beszélt, hogy a magyarokra jellemző az elégedetlenség, de „libsi elégedetlenséggel” szemben van egy olyan típusú elégedetlenség, „ami nem rombol, nem nyegle, nem leszól, nem leértékel, hanem inkább elszántságot hoz, meg feladatot jelöl ki. És ha ez a jófajta elégedetlenség van többségben Magyarországon, akkor a sport fejlődik”. Kiemelte: nem mindegy, hogyan vagyunk elégedetlenek a teljesítményünkkel.
A miniszterelnök rámutatott: vannak ki nem használt lehetőségeink, példaként említette a kerékpárt.
„Azt mutatja, hogy van valami nehezen megfogalmazható rejtélyes kapcsolat a sportág meg a magyarok között. Az meg hiba, hogy a pályakerékpárból kiszálltunk. A velodromok építése része volt a magyar sportágfejlesztési terveknek, de aztán pénzhiány okán elmaradt”. Megjegyezte, hogy legalább kettőt, de inkább hármat kellene építeni.
Orbán Viktor szerint ugyanakkor a küzdősportokban is van keresnivalónk, és nem csak a férfiaknak. „Közel voltunk, ha nem egy férfiszerű ellenféllel kell verekednie, megküzdenie a mi lányunknak, Hámori Lucának, akkor ott éremközelben, sőt a dobogó tetején is állhattunk volna. Bízunk az olimpiai mozgalomban, hogy erre a kínos problémára megnyugtató megoldást talál” – tette hozzá.
Ezt is ajánljuk a témában
Tizenkilenc érem története egyetlen videóba fűzve!
Szólt a birkózásban, kajak-kenuban, úszásban és vívásban elmaradt aranyérmekről is. „Ezekben a sportágakban általában voltak kiemelkedő zsenijeink. A vívásban Szilágyi Áron, a kajak-kenuban legutóbb Kozák Danuta, úszásban Hosszú Katinka.
Olyan sportolónk, aki kettő vagy akár három aranyat is hoz, ami a mi érmeink számán sokat lendíthetne, most éppen nincsen”
– tette hozzá.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar klasszis 100 méter pillangón hagyta maga mögött a mezőnyt Párizsban – kilenc század döntött a javára.
Arra a kérdésre, hogy Milák Kristóf lehetne ilyen zseni, azt felelte, hogy „vannak öntörvényű zsenik, ahol a legtöbbet akkor használunk, ha nem szólunk bele, hogy ők hogyan csinálják”. „A futballban volt Varga Zoli, az úszásban van Milák Kristóf, az öttusában volt Balczónk. Nem tudjuk egy kaptafára felhúzni őket, ők született zsenik. Nagyon büszkék vagyunk rájuk.
De nem kell minden magyar géniusz teljesítményét megértenünk. Egyszerűen csak örülnünk kell, hogy van”
– fogalmazott Orbán Viktor.
Ezt is ajánljuk a témában
Olimpiai bajnokunk elárulta, mi motiválja a párizsi aranyérem után, milyen tervei vannak az őszre és mi hiányzik a legjobban Magyarországról!
(MTI)
***
Ezt is ajánljuk a témában
A migránsok szállításáról értekezett a Washington Post.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.
Az asztaliteniszező a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.