Tizenegyesekkel jutott az Európa-Liga főtáblájára a Fradi!

2024. augusztus 29. 20:58

Gyötrelmes 120 perc után úgy harcolta ki a győzelmet Boszniában a magyar csapat, hogy Dibusz Dénes nem találkozott a labdával. A második kalapból várja a sorsolást.a sorozatban hatodik éve csoportkörös Ferencváros.

Szabó Levente

Nyitókép: Fradi.hu

Csütörtök este 21 órától lépett pályára a Ferencváros a Borac Banja Luka ellen az Európa-Liga play-off körének második mérkőzésén. Az első felvonás 0-0-ás döntetlenre végződött a két csapat között a Groupama Arénában, így nehéz mérkőzésre számíthat a magyar csapat Bosznia-Hercegovinában. A találkozó tétje a főtáblára kerülés volt.

A Fradi a DibuszMakreckis, Knoester , Cissé, RamirezRommens, Abu Fani, Maiga Misidjan, Pesics, Adama Traoré kezdőcsapattal vág neki a mérkőzésnek. Kövessen élőben a találkozót a Mandineren!

Borac Banja Luka – Ferencváros 1-1 (2-3)

Grahovac kihagyja a tizenegyest, ami azt jelenti, hogy Európa-Liga főtáblára jutott a Fradi! A sorsolás pénteken 13 órától tartják.

Cavic mellélövi a tizenegyest, míg Kady értékesítette azt. 2-3!

A harmadik kör után 2-2 az állás, Savic és Abu Fani is értékesítette a büntetőjét.

A második körben Kvrzic és Ben Romdan is értékesíti a tizenegyest. 1-1.

Egy kör után 0-0. Herrera után Rommens is kihagyja a tizenegyest.

Vége a hosszabbításnak, jöhetnek a tizenegyesek.

120+2. perc: Zsinórban második szögletét végezheti el a Fradi, valószínűleg ez lesz az utolsó esély.

112. perc: Ben Romdan került helyzetbe, de nem vette át jól a labdát, így az előtte álló védőbe lőtt.

Gól! Tizenegyesből egyenlít a Fradi, Varga Barnabás a gólszerző. 1-1.

109. perc: Tizenegyes a Ferencváros javára! Varga Barnabás fogja elvégezni a büntetőt.

105. perc: Elkezdődött a hosszabítás második félideje.

Vége a hosszabbítás első félidejének.

105+1. perc: Bal oldali Civic-beadás után Varga válláról felperdült a labda, a kapus szögletre ütötte. A szöglet után lerántották Vargát, de nincs tizenegyes.

A 104. percben megszerzi a vezetést a Banja Luka! Egy szöglet után lepattant a labda, amit Cissé juttatott a saját kapujába. Nagy bajban a Fradi.

101. perc: Knoester kap lapot visszarántásért.

93. perc: Kady harcolt ki szabadrúgást a jobb oldalon, ahonnan be lehetett ívelni a labdát a tizenhatoson belülre, de a védők tisztáztak.

90. perc: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

A játékvezető lefújta a második játékrészt is, így jöhet a kétszer 15 perces hosszabbítás.

90. perc: Öt percet hosszabbít a játékvezető.

85. perc: Pesics helyett Varga Barnabás a pályán.

82. perc: Bem Romdam lőtt kapura, egy védő belelépett, szögletre pattant a labda, amit Abu Fani adott be.

75. perc: Ramirez megsérült, Civic érkezett a helyére, közben a bosníák csapat is cserélt.

70. perc: Traoré helyett Kady érkezett a Fradiba. A cserét követően balról jöhetett szöglettel az FTC, Rommens beadása középen valahogy odaperdült Cissé elé, aki 3 méterről nem tudta belőni, mert ketten is vetődtek elé.

66. perc: A Banja Luca végezhetett el szabadrúgást, a beadást könnyedén húzta le Dibusz.

63. perc: Ben Romdan kapott sárgát azután, hogy elrúgta a labdát a szabálytalansága után.

54. perc: Szögletet végezhetett el a hazai csapat, de sikerült felszabadítania a Fradinak.

49. perc: Traoré jobbról remekül adott középre, Pesicset meglökték, de tudott fejelni 6 méterről, a labda jócskán fölé ment.

45. perc: Cserélt a Ferencváros, Zachariassen érkezett Maiga helyére, és Ben Romdhane váltotta Misidjant.

Vége az első félidőnek, hosszabbítás nélkül ért véget a játékrész. 0–0.

41. perc: Misidjan megmozdulása sárga kártyát ért, ezzel ő lett a második figyelmeztetett Fradi játékos.

39. perc: Birtokolja a Fradi a labdát, keresik a lövőhelyzetet a játékosok.

35. perc: Traorénak volt lehetősége lőni a tizenhatos vonaláról, de jócskán főlé lőtt.

32. perc: Abu Fani harcolt ki szabadrúgást 35 méterre a Borac kapujától, de nem volt veszélyes a beadás.

28 perc: Távolról tüzelt Herrera, lövését azonban Dibusz könnyen felszedte.

24. perc: Megtörtént az első hazai sarokrúgás, kicsiben végezte el Borac, majd a beadást követően kirúgással jöhetett a Fradi.

21. perc: Abu Fani másodjára kísérletezett a tizenhatoson kívülről, de a lövést blokkolták.

16. perc: A ferencvárosi tizenhatos bal sarkának közeléből próbálkozott Szrecskovics, de Dibusz Dénes könnyedén hárított.

13. perc: Abu Fani lőtt kapura kapásból 18 méterről Pesics lekészítését követően, veszélyes volt, kevéssel ment el a labda a jobb alsó sarok mellett.

8. perc: Sárga lapos szabálytalanságot követett el egy labdavesztés után Maiga, odarúgott ellenfelének.

7. perc: Misidjan ellen követnek el faultot a vonal mellett, Fradi szabadrúgással folytatódik a játék.

5. perc: Pesic lőtt távolról, talán a passz jobb opció lett volna.

3. perc: Határozottan kezd a magyar csapat, Rommens rúghatott szögletet, de nem sikerült veszélyes szituációt kialakítani.

1. perc: A Ferencváros kezdte a találkozót.

A mérkőzés a Paks meccshez hasonlóan egyperces gyászszünettel kezdődött, Sven-Göran Erikssonra emlékeznek a felek.

Összesen 68 komment

gebsi1
2024. augusztus 30. 18:03
megint valami neve nincs senkik szorongatták meg rendesen a afrikai csap.......akarom mondani, fradit, Mi lesz ha összefutnak valami focicsapattal, a harmad osztályból?
bagoly-29
2024. augusztus 30. 10:40
Miért nézitek az FTC meccseit? ja , arra számitottok hogy lebőg s akkor elélvezzetek? Idióta mazók!
bagoly-29
2024. augusztus 30. 10:33
Na megint egy FTC ellenes hangvételű cikk! Bezzeg a paksiak szégyenteljes búcsújáról, vagy a felcsutiak kinlódásárál nem írnak, azt az egy csapatot szapuljuk amelyik a főtáblára jutott!
Onurisz
2024. augusztus 30. 08:25
Hát ezt borzalmas volt nézni. Se iram, se elképzelés nem volt a Fradi játékában. Persze begyakorolt összjáték nélkül hajtani sem lehet, csak körbeadogatni és előre ívelgetni. Ez az edző teljes csőd. Nem lepne meg, ha gyorsan leváltanák.