Óriási hírt jelentett be a magyar válogatott világklasszis játékosa (FOTÓ)
„Érkezik a második hercegnőm” – írta közösségi oldalán a szegedi kedvenc.
Sokan reménykedtünk benne idehaza, hogy 2024. június 19-én 18 és 19.50 óra között Stuttgartban elkészül a világ 11. csodája.
Nyitókép: STEVE BLACK / ANADOLU / ANADOLU VIA AFP
„A világ tíz csodája között tartják számon a következőket:
1. A gízai piramisokat. Közülük Hufu 139 méter magas nagy piramisa az egyetlen maradványa az ókori világ hét csodájának. Több mint kétmillió kőtéglából építették húsz éven keresztül, Kr. e. 2560 táján.
2. A kínai nagy falat. A meglévő hálózat nagy része a Ming-dinasztia több évszázada alatt épült (1368–1644). A legátfogóbb régészeti felmérések szerint a fal 8851 km hosszúságú.
3. Machu Picchut. Az inkák elveszett városát, amely teraszos földjei miatt alulról láthatatlan, és szélesebb körben ismeretlen volt 1911 előtt. A perui látványosságot a hawaii Miram fedezte fel.
4. Petrát, a rózsavörös várost, Jordánia nevezetességét. Leghíresebb épülete a faragott homokkő homlokzatú óriás kincstár, amely körül minden eltörpül.
5. Teotihuacánt. Az i. e. II. század civilizációjának lenyűgöző maradványait Mexikóban. A piramisokat évszázadokkal később az aztékok zarándokhelyként használták.
6. Angkorvat templomegyüttesét a XII. századból. Ázsia legnagyobb vallási épületkomplexuma 50 ezer munkás, 5000 szobrász és kőfaragó harmincévi munkája eredményeként jött létre. Kambodzsa jelképe, az ország nemzeti lobogóján is szerepel.
7. A Colosseumot. A legnagyobb és leghíresebb amfiteátrumot, amit valaha építettek a Római Birodalomban. Megnyitóünnepsége 100 napon át tartott.
8. A Tádzs Mahalt. „A paloták koronája” fehér márványból épült 1632 és 1653 között az indiai Agrában, a Jamuna folyó partján Sáh Dzsahán parancsára, a mogul uralkodó legkedvesebb feleségének tiszteletére.
9. Moai monolitikus szobrait a Húsvét-szigeteken, a Föld legizoláltabb tájainak egyikén. A szobrokat polinéz telepesek faragták, többségüket 1250 és 1500 között.
10. A Partenónt az Akropoliszon. Építése i. e. 447-ben kezdődött egy korábbi templom helyén, amelyet a perzsák romboltak le. I. e. 432-re készült el. Hosszú történelme során a Partenón erődként, templomként, mecsetként és lőszerraktárként is szolgált.
Sokan reménykedtünk benne idehaza, hogy 2024. június 19-én 18 és 19.50 óra között Stuttgartban elkészül a világ 11. csodája. Előzőleg a magyar csapatot Kölnben a svájciak lerombolták, de a németekkel szemben hátha újjáépül az együttes… Hazánkban már szövegezték volna az előterjesztést, hogy nyilvánítsák a világörökség részévé a magyar nagy falat. A tíz marad, az biztos. Hogy két vereség után a tizenegy marad-e az Eb-n, az sajnos bizonytalan.”