21:002024. június 18.
Cseh Köztársaság

Nem indult jól a németországi Eb: kétgólos magyar vereség Svájctól

2024. június 15. 13:33

A mieink találatát Varga Barnabás fejelte, de ellenfelünk háromig jutott a kölni stadionban. Szerdán a házigazda németek ellen folytatjuk.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az A-csoport állása az első forduló után: 1. Németország 3 pont (5–1), 2. Svájc 3 pont (3–1), 3. Magyarország 0 pont (1–3), 4. Skócia 0 pont (1–5).

VÉGEREDMÉNY: Magyarország–Svájc 1–3. A második félidőben voltak remek periódusaink, amikor helyzeteket tudtunk kialakítani, de összességében megérdemelt a svájci siker. Szerdán a házigazda németek ellen folytatjuk.

90+3. perc: Embolo megszerezte a harmadik svájci gólt, Orbán röviden fejelte haza a labdát, a lesipuskás támadó pedig átemelte Gulácsit. 1–3.

90+1. perc: rávezethették Gulácsi kapujára a labdát, de a magyar védelemnek sikerült kiszorítania a svájci támadót.

90. perc: öt perces a hosszabbítás.

90. perc: egy svájci szöglet után Gulácsi védett hatalmasat, megmentett minket egy góltól.

88. perc: Fiola is besárgul és a svájci szövetségi kapitány, Yakin is.

86. perc: Sierro és Rieder állt be csereként a svájci válogatottban.

Az ellenfél játszik az órával, percenként görcsöt kap egyikük, ki akarják húzni újabb magyar gól nélkül a hajrát, de jó látni, hog yjövőnk előre.

A bal oldalon kifejezetten aktív vagyunk az elmúlt percekben, a beadásokat azonban kifejelte a svájci védelem.

79. perc: Kerkez és Szalai helyén Ádám és Dárdai a magyar csapatban.

74. perc: Vargas helyett Embolo a gyepen.

73. perc: Kerkez beadására vetődött ki jól Sommer kapus.

71. perc: Ndoye lőtt, de megúsztuk nagyobb baj nélkül.

69. perc: Szalai kapott sárgát.

68. perc: kettős váltás a svájciaknál, Amdouni és Stergiou is pályára lépett.

67. perc: Nagy Ádámot Kleinheisler váltotta.

VARGA Barnabás
Varga Barnabás befejeli az első magyar gólt a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon
Fotó: MTI/EPA/Olivier Matthys

66. perc: három a magyar igazság, Varga újabb helyzete már bent van, Szoboszlai labdáját közelről csúsztatta Sommer kapujába. 1–2.

63. perc: éledezünk, újabb óriási helyzet Varga előtt, fejese csak centiméterekkel ment mellé.

62. perc: Varga Barnabás került nagy helyzetbe, fölé lőtt, de a hivatalos álláspont szerint lesről tette.

59. perc: Szoboszlai lerántása után Freuler kapott lapot.

56. perc: a tizenhatos csücskétől végezhettünk el szabadrúgást, Szoboszlai beadását kifejelték a védők.

54. perc: Vargas lőtt, de Gulácsi eszén nem tudott túljárni.

48. perc: Duah közeli lövését védte Gulácsi.

47. perc: kis híján újabb gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, a tizenhatoson belül, az alapvonalhoz közel adtuk el a labdát.

46. perc: a svájciak kezdték a második játékrészt.

A szünetben cseréltünk, Lang helyett Bolla a folytatásban.

Magyar szurkolók a kölni RheinEnergieStadionban
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

FÉLIDŐ: Magyarország–Svájc 0–2. Ez a félidő nem a miénk volt, megérdemelten vezetnek a svájciak.

45. perc: a játékvezető két percet hosszabbít.

45. perc: eladtuk a labdát a tizenhatosunknál, néhány passz után pedig Aebischer tekert a hosszú sarokba. 0–2.

40. perc: egy remek szabadrúgást Lang fejelt kapura, Sommer védett, de valószínűleg lesen volt a magyar védő.

37. perc: Lang tisztázott kritikus szituációban a tizenhatoson belül.

33. perc: Sallai bal oldali beadását Sommer húzta le magabiztosan.

Szoboszlai pontrúgásaiban egyelőre nem voltak pontosak, így nem alakult ki magyar gólveszély.

19. perc: Gulácsi vállal védte Vargas ziccerét. Óriási mentés volt.

13. perc: Svájc megszerezte a vezetést, először lest intett az asszisztens, de végül a VAR jelezte, hogy érvényes Duah gólja. A bolgár Ludogorec támadója Aebischer kiugratását rúgta Gulácsi kapujába. 0–1.

10. perc: egy remek jobb oldali magyar akció végén Sallai lőtt nagy erővel a kapu fölé.

5. perc: Kerkezt rúgta le hátulról Widmer, itt az első svájci sárga lap.

1. perc: a magyar válogatott kezdte a mérkőzést – ez Marco Rossi 64. mérkőzése a nemzeti csapat kispadján.

A magyar válogatott tiszta fehér szerelésben játszik majd, a találkozót a szlovén Slavko Vincic vezeti majd.

GULÁCSI Péter; MILOS, Kerkez; NAGY Ádám; FIOLA Attila; SZALAI Attila; SALLAI Roland; ORBÁN, Willi; SCHÄFER András; LANG Ádám; VARGA Barnabás; SZOBOSZLAI Dominik
A magyar kezdőcsapat, Schäfer András, Willi Orbán, Sallai Roland, Nagy Ádám, Kerkez Milos, Fiola Attila, Szalai Attila, Varga Barnabás, Lang Ádám, Gulácsi Péter kapus és Szoboszlai Dominik
MTI/Illyés Tibor

Mint arról beszámoltunk, a kölni belvárosban gyülekeztek, majd bő két kilométeres utat megtéve vonultak, s demonstráltak erőt a magyar szurkolók a Magyarország–Svájc labdarúgó Európa-bajnoki csoportmérkőzés előtt. Az arénához érve a svájci drukkerek is csatlakoztak a mieinkhez, akik rendőri felvezetéssel, békésen érkeztek meg. A stadionban már zajlott némi hangpárbaj, füttykoncert, de fizikailag jól elkülönítve – már amennyire a magyar meggypiros és a svájci piros elkülönül – egymástól helyezték el a német rendezők a szimpatizánsokat.

Ezt is ajánljuk a témában

A kezdőcsapatok:

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai – Fiola, Schäfer, Nagy, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga. szövetségi kapitány: Marco Rossi

Svájc: Sommer – Schar, Akanji, Rodríguez – Widmer, Freuler, Xhaka, Ndoye – Aebischer, Vargas – Duah. szövetségi kapitány: Murat Yakin

A két együttes legutóbb a 2018-as vb-selejtezők során csapott össze egymással, akkor Budapesten és Baselben is a svájciak nyertek.

A magyar csapat melegít a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 1. fordulójában játszott Magyarország–Svájc mérkőzés előtt a kölni RheinEnergieStadionban

Immár hagyomány, hogy a fanatikus magyar szurkolótábor közösen vonul az Eb-meccsek helyszínére. Nincs ez másként Kölnben sem. A Nemzeti Sport Online videója az alábbiakban tekinthető meg!

A Mandineren élő, szöveges közvetítéssel készülünk a 15 órakor kezdődő Magyarország–Svájc Eb-meccsre! Kövesse velünk a találkozót!