Kikapott a pireuszi pokolban, de nyílt maradt a Fradi görögök elleni Ekl-párharca (VIDEÓ)

2024. február 15. 18:49

Varga révén csak lesgólig jutottak a zöld-fehérek a fantasztikus hangulatú athéni találkozón.

VÉGEREDMÉNY: Olympiakosz–Ferencváros 1–0.

A hosszabbítás már nem hozott izgalmakat, a hajrában szerzett gól után a görögök várhatják előnyből a budapesti visszavágót.

90+2. perc: újabb görög cserék, El Kaabi és Fortounis lesétált, El Arabi és Iborra pedig kapott néhány percet.

90. perc: öt percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Ben Romdhane találta el Rodinei arcát, sárga lapot kapott.

86. perc: a reklamáló Sztankovics is begyűjtött egy sárga lapos figyelmeztetést.

83. perc: vezetést szerzett az Olympiakosz, El Kaabi egy jobb oldali beadás után, közelről volt eredményes, 1–0. Videó.

82. perc: Abu Fani helyén a hajrára Besic a Fradiban.

80. perc: El Kaabi lapos lövését védte fantasztikus reflexmozdulattal Dibusz.

79. perc: Jovetics érkezik Carvalho helyére.

78. perc: Wingo is besárgul.

75. perc: cserél Sztankovics is, Varga és Marquinos le-, Pesics és Ben Romdhane beszáll.

70. perc: Horta lőtt, de a labda könnyű zsákmány volt Dibusznak.

63. perc: kettőt cserélnek a görögök, Alexandropoulos és Masouras lejött, Horta és Podence bejött.

60. perc: Carmo kapott sárgát Zachariassen felvágása után.

Egymás után lövi a szögleteket a Ferencváros, de a fölény egyelőre nem érett góllá.

51. perc: Alexandropoulos kapott sárga lapot, miután felvágta Marquinost.

46. perc: a görögök kezdték a második félidőt.

FÉLIDŐ: 0–0

45. perc: négy perc a hosszabbítás.

42. perc: nagy kavarodás a Fradi kapuja előtt, Makreckis valahogy elkanazta a labdát Carvalho elől, görög szöglettel folytatódott a játék.

40. perc: Abu Fani 22 méteres szabadrúgását ölelte magához a görögök kapusa.

38. perc: Carvalho tekert 25 méterről, de a lövés fölé ment, Dibusznak nem kellett közbeavatkoznia.

37. perc: Makreckis kapott sárga lapot a Ferencvárosból.

34. perc: Fortounis távoli, de középre tartó lövését magabiztosan fogta Dibusz.

32. perc: Dibusz hatalmas bravúrt mutatott be a kapuban Carmo fejesénél, ez volt az eddigi legnagyobb lehetőség a hazaiak előtt.

29. perc: Ramírez beadását ezúttal kapásból küldte a kapu fölé Varga Barnabás.

24. perc: egy bal oldalon futó akció végén Ramírez lőtt, de a görög kapus leért a rövid sarokra.

23. perc: Vargát taposta meg a Masouras, de a játékvezető sípja ezúttal is néma maradt.

14. perc Marquinost rántotta le ellenfele a magyar térfél közepén, de tette megtorlatlan maradt...

Az első percek alapján a Fradi a kezdeményezőbb, remekül adogat a hazai térfélen.

2. perc: Abu Fani szabadrúgását Varga csúsztatta a kapuba, de sajnos lesről tette. Videó.

1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést.

Dibusz Dénes történelmet ír: 406. alkalommal áll a Ferencváros kapujában, ezzel megelőzve legendás korábbi elődjét, dr. Géczi Istvánt.

1985 óta várunk rá, hogy egy magyar csapat győzelmet arasson tavasszal valamely nemzetközi kupában... Most ezért küzd a Ferencváros.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás, az Európai Konferencia-liga nyolcaddöntőjébe jutásért rendezett párharc első mérkőzése. Ősszel az Olympiakosz az El-csoportjában a West Ham és a Freiburg mögött a harmadik, a Ferencváros a Fiorentina mögött veretlenül végzett az Ekl-csoportjában a második helyen. A Fradi zsinórban másodszor élte meg a tavaszt a nemzetközi kupában.

A kezdőcsapatok:

Olympiakosz Pireusz: Paschalakis - Rodinei, Ntoi, Carmo, Ortega - Carvalho, Alexandropoulos, Hezze - Fortounis, El Kaabi, Masouras
Vezetőedző: Jose Luis Mendilibar

Ferencvárosi TC: Dibusz - Wingo, Cissé, Mmaaee, Ramírez - Makreckis, Maiga - Zachariassen, Abu Fani, Marquinos - Varga
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

A görögök két bajnoki vereséggel kezdték a 2024-es évet, majd a nagy rivális Panathinaikosz ellen kiestek a hazai kupából, a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésükből azonban négyszer is győzni tudtak. A Ferencváros 100 százalékos idén a bajnokságban, háromból három a mérleg – Varga ráadásul újra megtalálta remek formáját, 2024-ben már öt gólnál jár!

A Fradi 1996-ban az UEFA-kupában vívott meg egy sikeres párharcot az Olympiakosszal, a zöld-fehérek itthon 3–1-re nyertek, míg idegenben egy 2–2-es döntetlen után jutottak tovább.

2024. február 16. 08:56
Volt 2 magyar a közpénzmilliárdokkal kitömött fradiban. Nem baj, ott van nektek győzike, a politikusokkal is jóban vagytok, a kékekkel is pusziszkodtok. Hipós, Simon forognak a sírjukban…