Jó ideje nem lehetett hallani a Liu testvérek felől, most azonban újra interjút adott a korcsolyázó testvérpár, mégpedig a Nemzetközi Korcsolya Szövetségnek (ISU) – vette észre az Origo. A sportszervezet oldala a bevezetőben a sportág legszórakoztatób arcainak nevezte Liu Shaolin Sándort és Liu Shaoangot, akik a beszélgetésben meglepő dolgokat is elárultak magukról. Arra a kérdésre például, hogy mivel foglalkoznának, ha nem a korcsolyázást választották volna hivatásul,
Liu Shaolin Sándor azt mondta, bizonyára modellkedne.
Mivel az interjúk nem párban, hanem külön-külön készültek, nem tudták, mit válaszolt a másik, de arra tippelt, Shaoang ugyanezt fogja majd válaszolni. Meglepetésre nem így történt, az ifjabbik Liu azt mondta, biztosan valamilyen sporttal kapcsolatos munkát végezne – bár, mint utóbb beismerte a modellkedés tőle sem áll távol.
Arra a kérdésre, hogy ki inspirálja őket leginkább, viszont már ugyanazt válaszolta a két fiatal sportoló: a testvérem.
Elmondták, a kezdetektől ott vannak egymás mellett, abban a szellemben nevelték őket, hogy a testvér az első, és ez így is volt egész életükben, minden versenyen és azon kívül mindig ott voltak egymásnak, sosem küzdöttek egymás ellen, mindig támogatták a másikat. Shaoang szerint emiatt az erős kötelék miatt még félelmetesebbek lehetnek az ellenfelek számára.
„Bármilyen eredményt érünk el, bármilyen érmet nyer valamelyikünk, azt mindig a Liu testvérek nyerik”
– fogalmazott Shaolin Sándor.
Természetesen szóba került a rituálé is, amelynek lényege, hogy Shaolin Sándor versenyek előtt végigsimítja a két szemöldökét. „Szerencse szemöldök” – így nevezi a szokást, amely onnan ered, hogy egyszer edzője, Lina (Csang Csing Lina, a magyar válogatott korábbi, a kínai csapat jelenlegi edzője)
megjegyezte, hogy vicces a szemöldöke, és talán szerencsét hoz, ha a versenyek előtt végigsimítja őket.
Shaolin kipróbálta, és állítása szerint bejött, ezért megtartotta a szokást.
Liu Shaoangot arról is megkérdezték, hogyan képzeli el a rövidpályás gyorskorcsolya jövőjét, ő pedig úgy válaszolt, „Ez egy nagyon fiatal, de rendkívül izgalmas sport, ami nagyon sokat fejlődhet még. Miben változtatnék? Benne van a nevében a lényeg: rövidpályás gyorskorcsolya. Sokat gondolkoztam ezen, és azt hiszem többféle távot határoznék meg, mert ez izgalmasabbá tenné, és felgyorsítanám a tempót!”.