Magyar játékvezető fújja a sípot a Real Madrid BL-meccsén
Hosszú idő után tér vissza a sorozatba a korábban a világ legjobbjának választott játékvezető.
A BL keddi napján beigazolódott a papírforma, a belső viharokkal is megtépázott londoni alakulat ellen a Real Madrid kényelmesen sétált a legjobb négy közé.
Érdekesség, hogy a Real és a Chelsea a Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírásában is találkozott egymással, és
a végső győztes mindig az az alakulat lett, amely túlélte ezt a párharcot
(2021-ben a Chelsea 3-1-es, tavaly pedig a Real Madrid 5-4-es összesítéssel lépett tovább). Ez alapján tehát már tulajdonképpen le se kellene játszani az elődöntőt és a finálét, csupán azt kellene megvárni: ki lesz a királyi gárda vesztes ellenfele az isztambuli döntőben...
A statisztikák után azért vizsgájuk meg kicsit komolyabban is a történéseket; az idei Real Madrid – Chelsea ütközetnek több okból is a Galaktikusok voltak az esélyesei: nem csupán azért, mert a madridi meccset 2-0-ra hozták Benzemáék, hanem azért is, mert a Stamford Bridge-en ritka rossz hangulat uralkodik.
Ez nem is véletlen, hiszen a Real Madrid elleni kettős vereséggel négy egymást követő tétmeccsét bukta el az együttes (a bajnokságban a Wolverhmpton és a Brighton leckéztette meg Gallagheréket),
ilyen pocsék sorozatra legutóbb 1993 novemberében, tehát majdnem 30 éve (!) volt példa a Stamford Bridge-en.
A csapat a 11. helyre zuhant a Premier League-ben, az sem meglepő, hogy a klub mindenható tulajdonosa, Todd Boehly (bővebben itt olvashatnak róla) a tegnapi visszavágó előtt meglátogatta a csapatot az öltözőben, és a klubhoz közel álló források szerint az öltöző csak úgy zengett az amerikai milliárdos (ő a Los Angeles Dodgers baseballcsapatának tulajdonosa, tulajdonrésze van nem csak a Los Angeles Lakersben, hanem a Los Angeles Sparks női kosárlabdacsapatban is, befektetett a 2012-ben alapított A24 filmstúdióba, ezen kívül övé a Draft Kings nevű sportoldal, valamint többségi tulajdonosa a Billboard, a Hollywood Reporter, a Rolling Stone és a Variety médiafelületnek is) dörgedelmeitől.
Frank Lampard menedzser ezzel kapcsolatban – sokat sejtetően – csak annyit jegyzett meg:
„hogy mi hangzott el az öltözőben, azt inkább nem osztanám meg a nyilvánossággal, ez csak ránk tartozik…”
A keddi mérkőzésen az első játékrészben ugyan a Chelsea-nek is voltak lehetőségei (a 11. percben N’Golo Kanté lőtt kecsegtető helyzetben, a kapuval szemben állva mellé, de a legnagyobb ziccert Marc Cucurella hagyta ki a hosszabbításban – vagy inkább Thibaut Courtois védett hihetetlen bravúrral, nem véletlen ölelgették őt a társak), de Rodrygo kapufája is jelezte, hogy a Real sem veszi félvállról a BL-rangadót, amely második félidejében már játékban és erőnlétben is ellenfele fölé nőtt a spanyol együttes.
Mint arról már korábban is írtunk: nem véletlen, hogy Rodrygóék játszi könnyedséggel futballozták le hitehagyott riválisukat.
A Real Madrid sikereinek egyik leglényegesebb faktora Antonio Pintus erőnléti edző személye,
akivel – még játékosként - Zinedine Zidane is együtt dolgozott. Nem véletlen, hogy amikor a francia futball korszakos egyéniségét 2016-ban kinevezték a Real Madrid vezetőedzőjének, első lépése volt, hogy az olasz szakembert a spanyol fővárosba csábítsa, és Carlo Ancelotti színre lépésekor már „papírforma” volt, hogy a honfitársa, a jelenkor egyik legjobb erőnléti szakembere ismét helyet kapjon a Real szakmai stábjában.
Érthető, hogy a mérkőzés lefújása után Frank Lampard volt az elkeseredettebb:
„Hatvan percen át nagyon jól játszottunk, remek lehetőségeink voltak a gólszerzésre, de nem használtuk ki őket. Ezen a szinten ez óriási hiba! Amilyen mélységekben járunk ebben a szezonban, ahhoz képest biztató, hogy egy órán keresztül nem csak egyenrangú ellenfelei voltunk a világ egyik legjobb csapatának, hanem föléjük is nőttünk. A mérkőzésnek ez az üzenete: ez az a szint, amelyet a jövőben hoznunk kell!”
Carlo Ancelotti higgadtan értékelt a mérkőzés végén:
„Ahogy arra számítottunk, ezen a mérkőzésen alaposan meg kellett szenvednünk a győzelemért. Főleg az első játékrészben okoztak kellemetlen pillanatokat nekünk, döntő momentum volt a hosszabbításban Courtois hatalmas bravúrja. Ezt követően a második félidőben nem csak játékban, hanem erőnlétben is sikerült föléjük nőnünk, ennek is köszönhető, hogy ekkor már gólokat is szereztünk”
A másik ágon az AC Milan jutott a legjobb négy közé (1-0; 1-1) a Napoli ellen, szerda este a Bayern München - Manchester City (0-3) és az Internazionale - Benfica (2-0) összecsapásokra kerül sor.
Nyitókép: Rodrygót (balra) képtelenek voltak megállítani a Chelsea játékosai! Fotó: MTI/EPA/EFE Chema Moya