Már a 48. másodpercben eldőlt? Tragikus kiütés a vb-n: Portugália – Magyarország 27-20
2023. január 16. 22:26
A hétfő esti meccs kérdése az volt: az eddig várakozáson felül szereplő magyar válogatott képes lesz-e a 100 százalékos csoportteljesítményre? A válasz sajnos nagyon hamar jött: nem…
2023. január 16. 22:26
p
2
6
28
Mentés
A mérkőzésnek az adott már a kezdés előtt különös alaphangulatot, hogy a magyar válogatott szövetségi kapitánya, a hétköznapokon a Benfica vezetőedzője – Chema Rodrigueznél tehát kevesebben ismerik jobban a portugál kézilabdát. Éppen ezért a szakember a mérkőzés előtt már elmondta, azért is lesz különösen nehéz mérkőzés, mert az ellenfél egyértelműen minőséget képvisel, 16 egyforma képességű, remek játékos alkotja a keretet, ráadásul a hét a hat elleni taktikát is kiválóan alkalmazzák.
Az sem éppen mindennapi, hogy a luzitánok heves mérsékletű kapitánya, Paulo Pereira éppen a mieink ellen térhetett volna vissza a kispadra, ám mivel bebizonyosodott, hogy Izland ellen egy fejhallgatón keresztül kommunikált segítőjével, Paulo Fidalgóval, ezért újabb találkozóra kapott piros lapot a nemzetközi szövetség illetékes bizottságától
Érdekesség, hogy a magyar válogatottban ezúttal nem az első számú kapus, Mikler Roland kezd, hanem a korábban az FC Portóban is védő Székely Márton.
A találkozó viszont a lehető legrosszabbul kezdődik: a 48. másodpercben a védekezés kulcsembere, Sipos Adrián kap egyből piros lapot. El kell ismerni:
a Veszprém játékosa védekezés közben, lendületből alaposan nyakon vágta a mindössze 18 esztendős Costát…
A mérkőzés első találatát – két és fél perc elteltével – ellenfelünk szerzi (Fernandes révén), ráadásul a portugálok kapusa, Ferreira igen csak bekezd: négy alkalommal is remekül hárít!
Na, végre! Hat perc 50 másodperc után megszereztük első találatunkat a beállós, Bánhidi Bence révén. Egyből felerősödik a mintegy 150 fős magyar szurkolótábor hangja, amelyet zömében Kristianstadtban illetve Malmőben lakó honfitársaink alkotnak.
A mérkőzés 12. percében 4-1 oda, ebben óriási szerepet játszik Miguel Ferreira, aki – mindent hárít, ráadásul Lékai Máté kapufára bombáz egy büntetőt…
Eddig bírta Chema Rodriguez: miután sokadszor eladjuk a labdát, és az ellenfél gólt szerez, a magyar szövetségi kapitány kikéri az első időt.
Csoda a 15. percben: a magyar válogatott gólt szerez, Bodó Richárd bombáz a kapuba. Sajnos azt ellentámadásból André Costa újra gólt lő, így 8-2 – nem ide…
Menny és pokol: amilyen varázslatos 18 perccel zártuk az Izland elleni meccset, annyira szörnyű első 17 percen vagyunk túl:
Portugália már 9-2-re vezet – Chema nem tehet mást, másodszor is időt kér.
Áttérünk a hét a hat elleni, három beállós játékra, és Bodó Richárd újabb gólt lő, ráadásul Székely kétszer is labdát szerez, végül Rosta Miklós értékesít egy ziccert. 10-3 – lehet-e egy újabb csodafordítás a meccs végén?
Hamar választ kapunk: nem valószínű, hiszen a 24. percben – egy üres kapus gól után - a mérkőzés állása: 13-4. El is engedtük a hét a hat elleni taktikát…
A 28. percben 15-7 az állás, a mieink 37 százalékos lövésteljesítménye mellé egyre gyengébb védekezés párosul. Mi van itt, kérem?
A rémes félidő vége: 16-9 – ilyen gyenge első játékrészt évtizedek óta nem produkált a magyar férfi kézilabda-válogatott…
SZÜNET UTÁN
Ott folytatjuk, ahol abbahagytuk: Rosta Miklós hetesét védi a portugálok cserekapusa, Manuel Gaspar. Az ellenfél támadását azonban kivédekezzük, így mégis magyar góllal (Ancsin Gábor) kezdődik a második játékrész.
Sajnos újra a magyar átlövéseket fejből olvasó Ferreira a portugál kapuban: ezúttal Ancsin lövését hárítja.
Tökéletesen jellemző a találkozóra: az Ancsin ellen szabálytalankodó Alexandre Cavalcantié az első portugál kiállítás. Gyorsan kihasználjuk az előnyt: Bóka Bendegúz eredményes.
Ezután két portugál hetes is kimarad – mibe kapaszkodjunk, ha nem ebbe?
Sajnos nem történik meg a várt fordulat, sőt a 44. percben tovább nő a különbség: 31-23-ra vezetnek a portugálok. Igyekszünk, igyekszünk, de nagyon tompák vagyunk, jól látni: nincs meg bennünk az a káprázatos negyedóra, amelyet Izland ellen villantottak a mieink…
Ez tényleg nem igaz: hiába próbálnánk faragni a tetemes előnyből, de a portugál kapus, Miguel Ferreira egyszerűen megbabonázza a mieinket: először a szélső, Bóka Bendegúz lő tiszta helyzetből mellé, majd Rodriguez Pedro ziccerét hárítja az ellenfél legjobbja. Közben az állás: 24-16 – és még hátra van 8 perc…
Erőlködünk, próbálkozunk, de komoly esélyünk egyszer sem volt a második félidőben a felzárkózásra. Egy perccel a vége előtt már annak is örülnünk kellett, hogy 20 szerzett gólig eljutottunk, az állás: 27-20, gyorsan kiderül: ez is marad a végeredmény.
Sajnos a magyar válogatott hatalmas esélyt hagyott kihasználatlanul, egyszerűen azért, mert mentálisan nem tudtunk felpörögni erre a sorsdöntő találkozóra. Miután Izland – a papírformának megfelelően – simán verte Dél-Koreát (38-25), így a csoport harmadik helyén végeztünk.
Ez azt jelenti, hogy
a legrosszabb forgatókönyv szerint folytatódik számunkra a világbajnokság:
szerda este Göteborgban az egyik társházigazda, az Eb-címvédő Svédország ellen folytatja a szereplést a magyar válogatott, majd következik Brazília és a Zöld-foki szigetek. Ennél sokkal, sokkal több kell és – ennyire nem lehet kétarcú a csapat!
Nyitókép Fájdalmas vereség volt... Fotó: MTI/Kovács Tamás
Chema Rodríguez elsősorban a hozzáállást hiányolta a franciáktól elszenvedett hétgólos vereség alkalmával, bár sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem működött, és a játék többi eleme sem volt rendben. Bánhidi Bence pedig arról beszélt, hogy az ellenfél helyett végül saját magunkat leptük meg.
Nem sikerült megszorongatnia a magyar válogatottnak Franciaországot Varasdon a dán–horvát–norvég közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság első középdöntős mérkőzésén.
A Veszprémben légióskodó Nedim Remili pokoli hangulatra és rengeteg magyar szurkolóra számít a varasdi arénában. A franciák világklasszis kézilabdázója többek között arról is beszélt a kedd esti középdöntős mérkőzést megelőzően, hogy mennyire utál Sipos Adrián ellen játszani.
A Motherson Mosonmagyaróvári KC kézilabdacsapata igencsak viharos napokat él át mostanság. Állósztrájk a bajnokin, mely után az egész kezdőcsapatot eltiltják, majd itt a legújabb fordulat: közvetlenül a HSG Blomberg Lippe elleni EL-meccs jelentették be Gyurka János vezetőedző távozását. A szurkolók joggal kérdezik: mi jöhet még?
Eddigi legnehezebb feladata előtt állt a már biztos középdöntős magyar válogatott, amely a D-csoportot a kezdésig hibátlan teljesítménnyel vezető Hollandiát négy góllal legyőzve, három ponttal jutott a középdöntőbe a férfi kézilabda-világbajnokságon.
„Make Amerika great again!”, „Nekünk Magyarország az első!”. Így fordíthatjuk le Kölcseyt mai nyelvre – így beszél a normalitás, ez a régi, elveszett világunk visszajövetelének ígérete.
p
2
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 28 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
DBZ22
2023. január 21. 22:26
Nem láttam a meccset ( talán jobb is , lelkis vagyok ) .
20 évig kézilabdáztam ebből versenyszerűen ( felnőtt ) 9 évet .
A mindenáron győzni akarás a csapatjáték gyilkosa és ezt egy hasonlóképességű csapat ki is használja ezért a nagy pont különbség .
A következő meccseken fordul a kocka mert a tényleges továbbjutás a tét és az stresszhelyzetet teremt , kérdés mennyire bírjuk ezt .
Bízom bennük és remélem megoldják !
:-) tetszett.
Én is kézilabdáztam.
Minden csapatsportban benne van egy ilyen. Az lenne a jó, ha csak egy ilyen lenne.
Nagyon drukkolok, hajrá Magyarország!
Az ellenfeleinket hizlaljuk, a magyar játékosokat büntetjük a tao sportfinanszírozással.
Fizetünk a külföldieknek, hogy majd húzzák magukkal a magyar játékosokat, miközben a mieink kispadoznak a magyar élcsapatokban.
Ellenkezőleg működik a dolog, mint ahogy valaki szabadpiaci zseni elképzelte.
Kevesebb pénz több lenne.
Lehet, hogy nem játszanának a klubcsapataink Final Fourt, viszont ott lennének tényleg a sportág vérkeringésében, ahelyett, hogy kispadról néznék.
Ugyanez igaz az edzőkre is.
Meg a focira is.