Szenzáció: Liu Shaoang újabb két aranyérmet, összesen négy aranyat nyert a világbajnokságon – videó
2022. április 10. 21:12
A montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon Liu Shaoang a harmadik egyéni távon is aranyérmet nyert, és az összetett világbajnoki címet is újra elhódította a tavalyi vb-szereplés után, 13 futamát megnyerve. Nógrádi Bence negyedik és Jászapáti Péter ötödik lett a B-döntőben. A férfiváltónk a negyedik helyen végzett. Videó a férfi 1000 méteres döntőről.
2022. április 10. 21:12
p
71
0
11
Mentés
Mint írtuk, a kanadai Montrealban zajló rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon az első döntős napon, szombaton Liu Shaoang hatalmas fölénnyel nyert világbajnoki aranyérmet 500 és 1500 méteren is. Ezzel az immár kétszeres olimpiai bajnok versenyzőnk a negyedik világbajnoki győzelmét érte el és megvédte az 500 méteren szerzett tavalyi világbajnoki címét.
NŐI 1000 MÉTER NEGYEDDÖNTŐ
A vb záró napja a női 1000 méteres negyeddöntőkkel kezdődött. Vasárnap a mieink közül Jászapáti Petra és Kónya Zsófia ugyanabban a futamban indult. Jászapáti az első és második helyen korcsolyázott, míg Kónya az ötödik pozícióban haladt. Majd a német vetéltárs kibillentette és megelőzte Jászapátit, így a szegedi versenyző a továbbjutást jelentő második helyről a negyedik pozícióba csúszott vissza. A végén Jászapáti előzött egyet, és harmadikként ért célba.
A szintén szegedi Kónya pedig ötödik helyen végzett a futamban, és kiesett.
Hosszú videóelemzés után a főbíró úgy döntött, hogy a közös felelősségvállalás elve szerint nem büntette meg a német short trackest Jászapáti akadályozásáért. Sőt, kizárták Jászapátit, mert szabálytalannak ítélték a magyar versenyző előzését, amivel a végén feljött a harmadik helyre.
Így Jászapáti is búcsúzott.
FÉRFI 1000 MÉTER, NEGYEDDÖNTŐ
A férfi 1000 méteres versenyen az immár négyszeres világbajnok Liu Shaoang mellett a két magyar fiatal short trackes, Nógrádi Bence és Jászapáti Péter képviselte hazánkat. Utóbbi két sportoló azért kapott lehetőséget, mert Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry nem indult ezen a vb-n.
Nógrádi a negyeddöntős futamában az ötödik helyen korcsolyázott, néhány kör után leszakadt a mezőnytől, ám ez jól jött neki, mivel az előtte versenyző három riválisa egyszerre bukott, így a magyar short trackes másodikként ért célba, és továbbjutott az elődöntőbe.
Liu Shaoangot és Jászapáti Pétert pedig azonos negyeddöntős futamba sorolták. A rajt után Liu Shaoang a második pozícióban korcsolyázott, később átvette a vezetést, és a futam nagy részében az élen haladva elsőként ért a célba, és
futamgyőzelemmel kvalifikálta magát az elődöntőbe. Ez azt is jelenti, hogy ezen a világbajnokságon Liu Shaoang az eddigi tizenegy futamából mindegyiket megnyerte.
Jászapáti pedig az ötödik helyen korcsolyázott, viszont az előtte lévő két ellenfele is elesett, így harmadikkét haladt át a célvonalon. Videón visszanéztek egy esetet a bírók, és végül a futammásodik Sjinkie Knegtet kizárták szabálytalanság miatt. Ezzel Jászapáti a második helyen végzett, és ő is bejutott az elődöntőbe.
FÉRFI 1000 MÉTER, ELŐDÖNTŐ
A döntőbe jutásért Liu Shaoang és Nógrádi egy futamban küzdött. Az elején a két magyar az ötödik és hatodik helyen haladt a mezőny végén. Négy körrel a vége előtt Liu Shaoang feljött a harmadik pozícióba, az utolsó előtti körben pedig már a második helyen ment. Az utolsó körben pedig újabb gyönyörű előzést hajtott végre, és megint futamgyőztes lett.
Ezzel Liu Shaoang bejutott a fináléba. Ezzel már tizenkét futamból tizenkettőt nyert meg ezen a világbajnokságon.
Míg Nógrádi ötödikként zárt, és a B-döntőbe jutott.
Jászapáti a második elődöntőben futott. A 19 éves magyar sportoló az ötödik helyen korcsolyázott, majd bemutatott egy szép előzést, ám a belga vetélytársa gyorsan visszaelőzte őt. Utóbbi végül a továbbjutó második helyen zárt, míg Jászapáti ötödikként végzett, és B-döntős lett.
FÉRFI 1000 MÉTER, DÖNTŐK
A B-döntőben Nógrádi és Jászapáti nagyot küzdött, végül előbbi a negyedik, utóbbi az ötödik helyen fejezte be a futamot. Összesítésben Nógrádi a kilencedik, Jászpáti a tizedik helyezést érte el. Bravúros teljesítmény a két fiatal magyartól.
Az A-döntőben Liu Shaoang a rajt után az első pozícióban haladt, később a dél-koreai rivális átvette a vezetést, és Liu Shaoang a második helyre csúszott vissza. Négy körrel a vége előtt Liu Shaoang könnyed előzéssel újra a mezőny élére állt, és aztán magabiztosan őrizte a vezetést a végéig.
Liu Shaoang világbajnoki címet ünnepelhetett 1000 méteren is. Ezzel mindhárom egyéni távon győzött a vb-n, és ezzel az összetett világbajnoki címet is elhódította, és megvédte a tavalyi összetett vb-címét. Összesen a maximális, négy egyéni aranyéremmel zárta a világbajnokságot.
Szenzációs eredmény! Elképesztő formában versenyzett eddig a vb-n, 13 futamból 13-at nyert meg. És még a magyar férfiváltó tagjaként is érdekelt volt ezen a tornán.
Íme a videó a férfi 1000 méteres fináléról, amelyet a Nemzetközi Korcsolyázószövetség (ISU) tett közzé a közösségi oldalán.
FÉRFI 3000 MÉTER, DÖNTŐ
Liu Shaoang ezután a féfi 3000 méteres fináléban is versenyzett, ám tét nélkül, mivel ebben a fináléban elért eredményétől függetlenül már összetett világbajnok volt. Így könnyedén mozgott, tartalékolta az energiáit a férfiváltó döntőjére, végül hetedikként ért a célba.
Liu Shaoang újabb sporttörténelmi tettet hajtott végre. Vasárnap ő lett az első magyar rövidpályás gyorskorcsolyázó, aki megvédte az összetett világbajnoki címét.
Mint arról beszámoltunk, szombaton Liu Shaoang 1500 méteren szerzett aranyérme azt jelentette, hogy magyarként először szerzett vb-címet a leghosszabb távon. Továbbá ő lett az első magyar short trackesünk, aki megvédte világbajnoki címét 500-on.
A Montrealban szerzett négy aranyéremmel, a 24 éves Liu Shaoang immár hatszoros világbajnok lett.
FÉRFIVÁLTÓ 5000 MÉTER, DÖNTŐ
A magyar férfiváltó a holland, a dél-koreai és az olimpiai címvédő kanadai csapattal vívott csatát.
A Jászapáti Péter, Liu Shaoang, Nógrádi Bence, Talabos Attila összeállítású magyar kvartett a negyedik helyre állt a rajt után. Ezután is ebben a pozícóban futottak a mieink, ám szorosan ragadtak a három riválisra. Féltávon túl felgyorsult a tempó, de továbbra se maradtunk le nagyon. Majd 14 körrel a vége előtt leszakadtunk, ám két körrel később visszazárkóztunk. Azonban a kilencedik körben hatalmas hátrányba került a magyar alakulat. A végén hatalmas harc alakult ki az első három együttes között, végül Dél-Korea győzött és aranyérmet nyert, Hollandia ezüstérmet szerzett, míg a házigazda Kanada a harmadik helyen végzett,
Magyarország pedig negyeddikként zárt.
Ezzel a négyszeres olimpiai bajnok Charles Hamelin egy hazai vb-bronzéremmel fejezi be legendás pályafutását. A kanadai világklasszis összesen 38 világbajnoki érmet gyűjtött karrierje során.
A négy aranyéremmel minden idők legeredményesebb rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságát zárta a magyar válogatott.
Nyitókép: Liu Shaoang fantasztikus teljesítménnyel négy aranyérmet nyert a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon. Fotó: Facebook/ISU Short Track
Az üléspróba és a szimulátorteszt már megvolt, szerdán pedig vezetni is fogja Fioranóban az egyik Ferrarit a britek hétszeres Forma–1-es világbajnoka, Lewis Hamilton.
A feministák szerint szexuális zaklatások, az anyaság és a patriarchátus a felelős azért, hogy kevés nő ostromolja a tudomány csúcsait. Sőt, nincsenek az MCC-ben női kutatók. Szilvay Gergely írása.