Mindenesetre az új mesternek, Sztanyiszlav Csercseszovnak lesz elég tennivalója a tavaszi idény során…
Kisvárda
Altatás után edzőváltás avagy – mit is ér egy helyi gyémánt?
Az őszi események ismeretében ma már nyugodt szívvel állíthatjuk: a klub sportigazgatója, Révész Attila a nyáron szépen elaltatta a közvéleményt! Hiszen a várdai vezető a bajnokság előtt még azt mondta, hiába érte el Supka Attila a Kisvárda történetének legjobb eredményét (5. hely) azért kellett távoznia, mert a jövőben az a cél, hogy minél több saját nevelésű fiatalt építsenek a csapatba – még ha ez az eredményesség rovására is megy. Ehelyett mi történt? Supka helyett a Szegedről eltanácsolt portugál, Joao Janeiro érkezett, és nem csökkent jelentősen a külföldi labdarúgók száma, hiszen a brazil Fernando Viana és Sassá valamint a román Cornel Ene és Mihai Minca távozott, de érkezett az albán Jasir Asani, a bosnyák Jasmin Mesanovic és a román Ionut Andrei Peteleu. A Fradi elleni idegenbeli győzelemre még csak felkapta a fejét a közvélemény, de miután hat forduló alatt egy ötös győzelmi csomaggal indítottak Bumbáék (csupán Székesfehérváron kaptak ki), muszáj volt egyre komolyabban venni őket. A nagy menetelésre határainkon túl is felfigyeltek: éppen a Ferencváros elleni hazai meccs előtt kérte Janeiro a feletteseit, hogy családi okok miatt (a hírek szerint a szakember arra hivatkozott , hogy míg Kisvárdán nincs, Dunaszerdahelyen található portugál nyelvű iskola), engedélyezzék, hogy a szlovákiai DAC-hoz szerződjön.
Révész nem titkolta: arcul csapásként érte felfedezettjének távozása,
de lehet, hogy éppen így járt jól a Kisvárda! Hiszen egy helyi gyémántra, a 2014 óta a klub kötelékébe tartozó, négy nyelven folyékonyan beszélő Erős Gáborra bukkantak, aki nem tétovázott: öt meccsen 11 pontot gyűjtött a csapattal. A remek belépő további bizalmat ér: tavasszal is a fiatal szakember irányíthatja majd a Kisvárdát!
Puskás Akadémia
Minden szép, minden jó – csak a Paks ne volna!
Hornyák Zsolt legnagyobb érdeme, hogy évek óta rendkívül stabil együttest alakít ki Felcsúton, ezt jól jelzi, hogy tavalyelőtt harmadik lett a csapattal, az előző bajnokság végén pedig befurakodott az NB I két kirakatcsapata, a bajnok Ferencváros és a harmadik helyezett MOL Fehérvár közé. Az idei bajnokság felénél (a Fradi elleni hazai meccset január végén pótolják) is kedvező pozícióban várhatják a tavaszt Balutáék, amit elsősorban kiemelkedő idegenbeli teljesítményüknek (öt győzelem, három döntetlen, egy vereség) köszönhetnek. Az is vitathatatlan, hogy egyre több magyar fiatal követel magának helyet a kezdőben (Spandler Csaba és Deutsch László után most már Komáromi György is stabil csapattagnak számít), és az is feltűnő, hogy kapusposzton rendre a felszínre hoznak egy nagy tehetséget. (Évekkel ezelőtt Tóth Balázs szorította ki a válogatott kerettag Hegedűs Lajost, és jutott el ő is az A-válogatott kapujáig, majd sérülése után Markek Tamás kapott lehetőséget, aki a szezon egyik legjobb kapusteljesítményét nyújtotta.) Akár minden rózsaszín is lehetne Felcsúton, ha nem szerepelne a riválisok között a Paks. A tolnaiak évek óta a PAFC legnagyobb mumusai, elég, ha csak annyit mondunk: az utolsó öt bajnokiból négyet Bognárék nyertek, a gólkülönbség pedig 22-9 – oda…