Bondár Anna zsinórban két versenyt nyert meg Dél-Amerikában az elmúlt két hétben. Az elsővel, a Buenos Aires-i WTA 125-ös tornán aratott győzelmével ő lett a legmagasabban rangsorolt magyar teniszezőnő, míg az utóbbival, a vasárnap záruló santiagóival egyenesen bejött a világon a legjobb száz közé, és biztosan főtáblás helyet kap majd a januári Australian Openen.
A szeghalmi születésű Bondár az elképzelhető szinte legkorábban, négy évesen kezdte a teniszt. 2015-ben az U18-as korosztályban Európa-bajnok lett. 2016-ban elszenvedett súlyos keresztszalag-sérülése után a nulláról kellett újrakezdenie a pályafutását, egyetlen ranglista-pont nélkül. Napra pontosan öt évvel a térdműtéte után élete első WTA tornagyőzelmét ünnepelhette Buenos Airesben.
Az idei évre jutott el oda, hogy top 100-as ellenfelekkel egyáltalán találkozzon egyéniben. Januárban, Abu Dhabiban keménypályán még kikapott a világranglista 90. Aliaksandra Sasnovichtól, idén ősszel azonban salakon mindhárom ilyen meccsét megnyerte. Sorrendben a világranglista 93., 91. majd 64. helyezettjével szemben. Ez utóbbi győzelmét, melyet ő maga élete legnagyobbjának tart, a nagyon jó salakos, egyiptomi Mayar Sherif ellen, szetthátrányból szerezte a Buenos Aires-i torna elődöntőjében.
Bondár Anna – mint a magyar teniszezők túlnyomó többsége – leginkább salakon érzi otthon magát. Ma kezdéssel játszik még ezen a borításon egy WTA 125-ös tornát Montevideóban, második kiemeltként, majd nekifog a felkészülésnek a januári keménypályás szezonra. Jó szervájával a magyar teniszezőnő versenyképes ezen a gyorsabb borításon is. A főszám természetesen az Australian Open lesz, ahol ranglistahelyének köszönhetően biztosan főtáblás meccset játszhat. Életében Grand Slam tornán először.
Piros Zsombor, korábbi junior Grand Slam-bajnok, éppen az Australian Openről, élete első Challenger szintű döntőjét játszotta le vasárnap Pozsonyban.
A világranglista 340. helyével Pirosnak még a selejtezőben kellett megkezdenie a hetet. Kis híján ott is fejezte be. A kvali első fordulójában világranglistán 500-on kívüli finn ellenfelének még meccslabdája is volt, innen tudott visszajönni Zsombor, és jutott el további öt meccset nyerve a döntőig.