Apple (3440 milliárd dollár)
Az iPhone, a Mac és a szolgáltatások, mint az App Store, az iCloud, továbbra is dominálják a piacot.
Microsoft (3100 milliárd dollár)
Az Azure felhőszolgáltatás, továbbá a Windows és az Office biztosítja a cég stabil pozícióját.
Nvidia (3060 milliárd dollár)
A grafikus processzorok fejlesztésével és gyártásával foglalkozó nagyvállalatot főként az MI- és a videójáték-iparág növekedése hajtja.
Alphabet (2070 milliárd dollár)
A Google anyavállalatának fő bevételei a keresőmotoron eladott reklámokból (Google Ads), az idetartozó YouTube és Google Play platformból, a felhőszolgáltatásokat kínálól Google Cloudból, illetve a Pixel és korábban a Chromecast nevű hardverek eladásából származik.
Amazon (1970 milliárd dollár)
Az e-kereskedelmi óriás nem csak a webáruházak mamutja. Felhőszolgáltatása, az Amazon Web Services a bevétel és a nyereség mintegy 15 százalékát adja.
Meta (1480 milliárd dollár)
A közösségi média zászlóshajója, benne olyan nagy platformokkal, mint a Facebook, az Instagram, a WhatsApp és a Messenger. Mark Zuckerberg a metaverzumban látja a jövőt – ezért is váltott nevet a cége 2021-ben –, amely egy virtuális térbe integrálja a közösségi médiát, a munkát és a szabadidős tevékenységeket.
Tesla (890 milliárd dollár)
Az elektromos járművek és az energiatárolási megoldások ismert, Elon Musk által alapított, egyre erősebb piaci szereplője.
TSMC (785 milliárd dollár)
A Taiwan Semiconductor Manufacturing Company a félvezetőgyártás globális vezetője.
Tencent (562 milliárd dollár)
A kínai nagyvállalat főként a szórakoztatóiparban és a pénzügyi technológiákban tevékenykedik, a csoportba tartozó WeChat fizetési szolgáltató odahaza a piac 40 százalékát uralja.
Intel (96 milliárd dollár)
A félvezetőgyártás egyik legrégebbi, gondokkal küzdő szereplője; a piaci értéke egy-két év alatt a felére zsugorodott.