Belgrád az ország legszennyezettebb települése, amely a téli hónapokban Európában többször az élre kerül ebben a nem éppen előkelő rangsorban. A légszennyezés a városközpontban okozza a legnagyobb problémát, ahol nem ritkák a forgalmi dugók. Nemrég felállítottak egy újítást Belgrád központjának legforgalmasabb utcájában, amely
két tízéves fa, illetve 200 négyzetméter füves terület szén-dioxid-elnyelő képességét produkálja.
A szerb lakosság 59 százaléka városban él, a számuk pedig folyamatosan növekszik. Ez a tendencia nagyban befolyásolja a településsűrűséget, az életminőséget, az utcákon közlekedő gépjárművek számának növekedését, ezáltal pedig a környezetszennyezést és az üvegházhatással járó káros gázkibocsátás emelkedését. Becslések szerint a városok adják a világ összes szén-dioxid-kibocsátásának 75 százalékát, amelynek a legnagyobb százaléka a forgalomból, valamint az épületek hűtéséből és fűtéséből származik.