Hatalmas változás jön a Google-nál, több millió magyart is érint
A magyarok kétharmada használja a Chrome-ot, ám a keresőóriásnak most valószínűleg el kell adnia a böngészőjét.
Nemrég ért véget a Google konferenciája, ahol bemutatták a legújabb, mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztéseket. A mesterséges intelligencia már a táblázatokat is elkészíti helyettünk, ha megkérjük.
A Google konferenciáján bemutatásra kerültek a 2023 végéig megjelenésre tervezett újítások. Ahogy a Makronóm nemrégiben megírta, a Google – más vállalatokhoz hasonlóan – a mesterséges intelligenciában látja a jövőt, amit hamarosan be is integrálnak a Google keresőmotorba. Ez azonban nem minden. A The Verge részletesen összegyűjtötte, hogy milyen újításokra számíthatunk az idei évben.
A Google-keresés jelentős frissítést kap, kiegészül egy mesterséges intelligenciával. Bizonyos lekérdezéseknél a keresési eredmények legelején MI által generált válaszokkal találkozhatunk. Ezeket az MI funkciókat a Google nagy nyelvi modelljének (LLM) frissített változata, a PaLM 2 hajtja, amiről a Google a konferencián is beszélt. Az új modell már 25 Google-szolgáltatás alapja, köztük a vállalat Bard chatbotjának is.
A Google a konferencián bejelentette, hogy mesterséges intelligenciával működő chatbotja már szinte mindenki számára elérhető, függetlenül attól, hogy rajta volt-e a várólistán. A vállalat egy sor új funkcióval is bővítette a chatbotot, például támogatja a japán és a koreai nyelveket, valamint azzal, hogy szinte egy gombnyomással a Gmail-be vagy a Google dokumentumba exportálható a generált szöveg. Mostatól elérhető a sötét mód és bizonyos vizuális keresési funkciók is, sőt a Google tervei szerint a jövőben még több funkcióval bővül a szolgáltatás, például képgenerálással.
Nem csak a Google-keresőjét bővítik mesterséges intelligenciával, a vállalat tizedikén bejelentette, hogy különböző androidos alkalmazásokat is bővít MI-vel. Az egyik ilyen funkció a Magic Compose lesz az Android Messages alkalmazásban, amely segítségével színesebbé tehetjük válaszainkat - vagyis egy beszélgetés során megkérhetjük az MI-t, hogy tegye viccesebbé, vagányabbá a válaszunkat, vagy csak egészítse ki emojikkal. Emellett egy olyan funkciót is létrehozott a Google, amellyel saját képet generáltathatunk - ha az interneten fellelhető mennyiség nem lenne elég.
Az újradolgozott Google Home május 11-től mindenki számára elérhetővé válik. A felújított alkalmazás néhány jelentős fejlesztést tartalmaz, többek között jobb kamerafelületet, új Kedvencek lapot és új készüléktípusokat is támogat.
A Google Fotók egy vadonatúj, mesterséges intelligencia alapú szerkesztőfunkciót kap, amellyel elég jelentős módosításokat végezhetünk majd egy fotón – például szebbé tehetjük az eget, áthelyezhetünk egy személyt vagy tárgyat, vagy eltüntethetjük a háttérben lévő embereket.
A konferencia során a Google egy új, összefoglalónevet adott a Google Dokumentumok, Lapok, Diák, Meet és Gmail számára kifejlesztett mesterségesintelligencia-eszközcsomagnak: ez a Duet AI. Az új funkciók segítségével többek között táblázatot vagy szöveget generáltathatunk közvetlenül a Workspace-ben. Ehhez csupán azt kell tennünk, hogy szövegesen begépeljük, hogy például milyen táblázatot szeretnénk, az MI pedig megcsinálja nekünk. A funkciók azonban jelenleg csak azok számára elérhetőek, akik feliratkoznak a várólistára.