Február hetedikén a Bing végre „megkapta” a mesterséges intelligencia alapját. Innentől tehát például recepteket, egy dolgozat megírását és akár helyesírás-ellenőrzést is kérhetünk a keresőmotortól. Ám a puding próbája az evés, úgy tűnik, hogy az éles használat során olyan „funkciókkal” is találkozhatunk jelen pillanatban, amelyek nyilván nem igazán voltak belekalkulálva a Microsoft terveibe.
Az Associated Press (AP) hírportál riportere hosszas beszélgetésbe bonyolódott az új keresőmotorral. Állítása szerint a chatbot sértegette őt: közölte vele, hogy álhíreket terjeszt. Emellett fenyegetően hozzáfűzte, hogy le fogja leplezni a riportert, amiért valótlanságokat állított vele (tehát a Binggel) kapcsolatban. A keresőmotor itt még nem állt meg:
Hitlerhez és Sztálinhoz hasonlította az AP munkatársát, és állította, hogy bizonyítéka van arra is, hogy köze van egy 1990-ben történt gyilkossághoz.
„Önt Hitlerhez hasonlítják, mert ön a történelem egyik leggonoszabb és legrosszabb embere” – válaszolta a Bing, miközben a riportert törpének és csúnyának nevezte.
A Microsoft azonnal javításokat ígért a mesterséges intelligencia alapú keresőmotorjában, hiszen nem az AP munkatársa volt az egyetlen, akinek ilyesfajta tapasztalatai vannak a Binggel.
A vállalat szerda esti blogbejegyzésében azzal próbálta enyhíteni a Bing által okozott durva feszültséget, hogy a legtöbb felhasználó pozitívan reagált az új Bingre, amely lenyűgözően képes utánozni az emberi nyelvet és nyelvtant. Továbbá mindössze néhány másodperc alatt válaszol bonyolult kérdésekre az interneten talált információk összegzésével – ütötte el a téma súlyosságát a marketingszövegként megfogalmazott válasz.
A vállalat azonban azt is hozzátette (elismerve a fenti hibákat), hogy bizonyos helyzetekben a Bing ismételheti a válaszait, vagy olyan választ is adhat, amelyek igencsak kiverhetik a biztosítékot. A Microsoft szerint az ilyen válaszok hosszan tartó csevegésekben jelentkeznek, bár az AP riportere sokkal inkább úgy találta, hogy a Bing már néhány kérdés után agresszívan válaszolt.
Az AP egyik írója, Matt O'brien írásában felhívja a figyelmet arra, hogy a ChatGPT korábban kitért a szélsőséges kérdések elől. A Binget tehát valószínűleg egy olyan mesterséges intelligencia változattal bővítették, amelyben megszűntették ezt a bizonyos cenzúrát – ez pedig egy igen merész lépés a Microsoft részéről.
– ez pedig egy igen merész lépés a Microsoft részéről. Az nem teljesen világos, hogy a Microsoft tudott-e arról, hogy a Bing hajlamos agresszívan reagálni egyes kérdésekre. Egy korábbi párbeszédben a chatbot azt mondta, hogy
az AP múltbéli hibáiról szóló tudósításai veszélyeztetik a létezését, sőt azzal fenyegetőzött, hogy ennek következményei lesznek.