A Trend FM-en is futó Fintech Világa – Blockchain Percek legújabb részében Qayum Dániel, a Peak tanácsadója és Machán-Csetvei Frigyes műsorvezető helyzetjelentést adnak az állami digitális pénzek világáról.
A digitális jegybankpénz olyan elektronikus pénz, mely a pénz technológiai evolúciójának következő lépéseként fogható fel. A várakozások szerint a digitális jegybankpénzek ösztönzik az innovációt, javítják a pénzügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférést, hatékonyabbá tudják tenni a jelenlegi pénzügyi rendszereket a digitális lehetőségek kiaknázásával, és visszaszoríthatják a fekete gazdaságot is. Emellett krízishelyzetekben is képesek lehetnek biztosítani a pénzügyi eszközök és rendszerek működését. Jelenleg több digitális jegybankpénz-projekt is folyamatban van világszerte. Összesen 105 ország vesz részt aktívan valamilyen kezdeményezésben – nem mellesleg ezek az országok a nemzetközi GDP 95 százalékát teszi ki.
Más nemzetek, mint Salvador és a Közép-Afrikai Köztársasága bitcoin, mint törvényes fizetési eszköz bevezetésével kísérleteznek. Olyan országokban, ahol az elektromos áramhoz való hozzáférés is kétséges a lakosság számára, akár egyértelmű is lehetett volna, hogy a digitális pénzek nem életképesek. A Fintech Világa – Blockchain Percek legutóbbi adásából kiderül, hogy miért érheti meg mégis egy államnak a kriptopénz bevezetése. A szakértő arról is beszél, hogy Magyarországon milyen tényezők miatt nem sürgős az állami digitális jegybankpénz bevezetése.
Orbán Viktor podcast-körútjának fontos célja volt megerősíteni támogatói magabiztosságát és elvezetni az egyes ügyekben megnövekedett feszültséget – véli a Mandiner által megkérdezett kommunikációs szakember.
A Mandiner új egészségügyi műsora, a Vizit Kőnig dokival, a gyermekkori egészségre nevelés témáját járna körbe Szalai Laurával és dr. Kőnig Róberttel. A kérdés kulcsfontosságú, a szabályok betartása pedig nem bonyolult. A felelős szülői minta azonban elengedhetetlen, a gyermek ugyanis azt szereti meg, amit otthon lát.