Kiderült, Donald Tusk Mandiner-olvasó, kommentálta is a lapunkban megjelent egyik cikket
Lengyelország miniszterelnöke csütörtökön interjút adott az Európai Tanács brüsszeli csúcstalálkozója közben.
A TrendFM-en is hallható Fintech Világa rádióműsor legújabb adásában Suppan Márton, a Peak alapítója, fintech szakértő és Érczfalvi András műsorvezető olyan fintech szolgáltatókat mutatnak be, akik a nehéz gazdasági helyzetben biztosítási és hiteltermékekkel, automatizációval sietnek a KKV szektor segítségére.
A pénzügyi szektorban uralkodó bizonytalanság leginkább a kis- és középvállalkozásokat viseli meg. A kis cégek kiszolgáltatottak az elszálló inflációval, a növekvő hitelkockázattal, a bankok csökkenő hitelkihelyezési hajlandóságával és az energiaárak elszabadulásával szemben. Eközben a hagyományos bankok látszólag nem sietnek reagálni a változó KKV piaci környezethez – sőt egyre jellemzőbb a hiteltermékek visszavonása. Ebben a helyzetben igyekeznek segítséget nyújtani a fintechek.
Egy közelmúltbéli felmérés rámutatott, hogy az angol kis- és középvállalkozások negyede nem jut hitelhez saját számlavezető bankjától. A recesszióval kapcsolatos félelemben ugyan logikus a hitelezési hajlandóság csökkenése, ez nem vigasztalja a cashflow problémákkal küzdő vállalkozásokat.
Az információ és szolgáltatáshiány most az elmúlt éveknél is jobban nehezíti a KKV-k életben maradását. A bankok szolgáltatásfejlesztését a merev jogi és IT struktúra nehezíti. Emellett a hagyományos pénzintézetek a piac alakulását figyelve kivárnak. Ugyanakkor így a GDP 60 százalékát termelő, tekintélyes KKV szegmens hitel és használható pénzügyi termékek nélkül marad, legalábbis az klasszikus pénzintézetek részéről.
Ezzel a momentummal élnek azok az agilis fintechek, amelyek automatikus cashflow elemzést, biztosítási termékeket nyújtanak, és átfogó költségmenedzsment szolgáltatásokkal vértezik fel a hozzájuk forduló kis- és középvállalkozásokat. A piaci igényt a Revolut most induló, egyéni vállalkozóknak szóló szolgáltatása is jelzi.