A változás 2019-ben jött el a Finda számára, mikor Financial Services Commission (FSC), amely a legfőbb pénzügyi szabályozó, kiválasztotta a céget egy programjába. Ez a program a kiválasztott startup cégek számára engedélyezte, hogy a meglévő pénzügyi szabályozásokon kívül fedezzék a pénzügyi szolgáltatásaikat, amivel elősegítették az iparág innovációját. A 2019-es évben a kiválasztott időszakban csupán a Finda volt képes exponenciális növekedést felmutatni.
A bizonytalan gazdasági környezetben is reális a növekedés
A 2019-es lényegi áttörés óta a Finda ügyfelei számát több mint egymillióra volt képes növelni, de a cég a jelenleg magas kamatlábak ellenére is további növekedéssel számol.
A cég már nem csupán ügyfelekre szabott hitelezési programokat kínál, hanem autólízing-ügyleteket is. A Finda nemrég megvásárolta az OpenUB-t is, amely lényegében egy mesterséges intelligencia-alapú megoldásszolgáltató a kereskedelmi körzetek elemzéséhez. A végső célja a cégnek, hogy olyan likviditáskezelési szolgáltatásokat nyújtsanak, amelyek racionálisabb döntéshozatalt tesznek lehetővé az ügyfelek számára.
Párhuzam a VALI-val Magyarországon
A magyar Vállalkozói Információs Portál (VALI) és a dél-koreai Finda hasonlóságokat mutat. A VALI személyre szabott információkkal, egyszerűen és átláthatóan segíti a vállalkozókat. Korábban a hazai vállalkozások számára problémát jelentett, hogy nem volt egy olyan felület, amely a vállalkozók és a vállalkozások számára egyaránt kínál személyreszabott információkat. A VALI-n immár megtalálhatók a vállalkozók és vállalkozások számára elérhető támogatások, hitelek, képzési és szakértői szolgáltatások is. A tájékozódás hiánya eddig egy gátat jelentett, hiszen enélkül a hazai vállalatok nem is lehetnek képesek a termelékenység és a versenyképesség növelésére. A VALI orvosolja a magyar gazdaságra jóideje jellemző dualitás csapdáját. Ez lényegében azt jelentette eddig, hogy a külföldi tulajdonú vállalatok sokkal termelékenyebbek, ennélfogva versenyképesebbek is, mint a magyar vetélytársaik. A VALI ezt kezdte el orvosolni, nem véletlen, hogy minden beruházásösztönző támogatás kritériumrendszerében szerepelnek a digitalizációs fejlesztések. A VALI kulcsszerepet játszott a hazai vállalkozásfejlesztési intézményrendszer megújításában. Erre az átalakításra 2010 után mindenképpen szükség volt, hiszen a magyar vállalati szektor, mind versenyképesség, mind hatékonyság tekintetében Európa leggyengébbjei közé tartozott 2010 előtt. Egy fejlett vállalati szektorral rendelkező nemzetgazdaság pedig pártpolitikától függetlenül nemzeti érdek. A VALI március 31-e óta új funkcióval bővült, hiszen ekkortól már egyéni vállalkozók számára is elérhetővé váltak a személyre szabott információk a honlapon.