A Norvégiában megtermelt vízenergia ötöde kerül exportra, és az Egyesült Királyság tartozik azon országok közé, amelyek leginkább függnek a norvég exporttól. Norvégia ugyan nem tagja az Európai Uniónak, de része Európa egységes energiapiacának, amelynek szabályai kimondják, hogy az országok huzamosabb ideig nem korlátozhatják a szomszédok felé irányuló áramlásokat. A csökkentés csak rendkívüli helyzet kihirdetése esetén lenne megengedett.
A grafikon látszik, hogy az atomenergia is csökkent 2021 óta.
Ennek egyik oka, hogy Franciaországban több atomerőművet le kellett állítania, mert a Rhone és a Garonne folyók túl melegek voltak ahhoz, hogy vizükkel hűteni tudják a reaktorokat. Franciaország 70 százalékban függ az atomenergiától, és kulcsfontosságú villamosenergia-exportőr, általában Olaszországot, Németországot és az Egyesült Királyságot látja el.