Megjöttek az első fotók: Trump aláírta első rendeleteit az Ovális Irodában (GALÉRIA)
Már hétfőn fontos döntések születtek.
A kínai WeChat közösségi médiaplatformon álhírek terjednek, miszerint a Munkáspárt és a Zöldek olyan iskolai programokat fognak pénzelni, melyek célja a diákok homoszexuálissá változtatása.
A 2022-es ausztrál szövetségi választások előtt a WeChat közösségi médiaplatformon a Munkáspártról szóló, erősen félrevezető hirdetések terjengtek, amelyekhez egyébként nem kaptak engedélyt – adta hírül a The Guardian.
A Guardian megkereste Gladys Liut, Chisholm liberális képviselőjét, aki az ügyben azt mondta: „Soha nem láttam még ezt az anyagot, és nem volt közöm az előállításához vagy terjesztéséhez”.
A rózsaszín hátterű plakáton a Daily Telegraph egyik cikkrészlete szerepel, amely azt állítja: a Munkáspárt nemzeti politikai programjából eltávolították az „anya”, a „szoptatás”, a „terhes nők” és az ehhez hasonló szavakat.
A plakát a cikkre utal, többek között a következő kommentárokkal: „Néhányan megkérdőjelezték, hogy Albo képes lenne-e megállítani a nők »kitörlését«, ha megnyerné a választásokat. A Munkáspárt elárulta a nőket” – áll a plakáton. Nincs arra utaló jel, hogy a cikk szerzője tudott volna a cikk felhasználásáról, vagy engedélyezte volna azt.
A zöld hátterű plakát a Munkáspárt állítólagos gazdasági kockázataira összpontosít, figyelmeztetve, hogy „eltörölné a negatív átváltási arányt, megemelné az adókulcsokat, emelkedne a jelzáloghitel-kamatláb, nőne a munkanélküliség, emelkednének a megélhetési költségek, csökkenne a jövedelem és a családi vagyon.”
A plakátot egy 81 fős csoportban, az Ausztrália-Kína Irodalmi Kert nevű csoportban osztották meg.
„Az elmúlt 50 évben a Munkáspárt 1990-ben, a kormányzása idején hozta létre a történelem legmagasabb RBA-kamatlábát (18%), 1992-ben pedig a történelem legmagasabb munkanélküliségi rátáját (11,2%)” – áll a plakáton.
Egy másik posztban ez áll: „Ha a Munkáspártra szavaz, a következő katasztrófákra szavaz:
A következő képet a WeChat „ATC” nevű csoportjában osztották meg, amely a lóversenyzés iránt érdeklődő kínaiul beszélők csoportja, 274 taggal.
A bejegyzés szerint:
„A Munkáspárt és a Zöldek arra buzdítják az embereket, hogy ne szeressék Istent. Támogatják az azonos neműek házasságát és az abortuszt, indokolatlanul magas segélyeket osztogatnak, sőt, arra ösztönzik a lusta embereket, hogy ne vállaljanak felelősséget, ami a családok széthullásához és hiányos otthonokhoz vezet a gyerekek számára, akik emiatt mentálisan károsodnak és problémás fiatalok lesznek, végül megbontva a társadalmi harmóniát”.
„A két párt továbbá támogatja az úgynevezett 'Biztonságos Iskola Programot”:
„Másrészt (...) nagyszámú olyan etnikumú népcsoportot juttatnak Ausztráliába, akik csak azért szülnek, hogy segélyt kapjanak, és nincs keresztény hitük. Ez megrendíti Ausztrália hitbeli alapjait, ez egy politikai előnyökért való csere a nemzeti érdekek feláldozásával” – áll a posztban.
Az efféle álhírek nyomon követése köztudottan nehéz. A cikkek és képek személyes célú megosztása nem illegális, azonban ha az anyag egy politikai párttól vagy más, a szavazást befolyásolni szándékozó csoporttól származik, akkor az eredeti kiadó engedélyével kell rendelkeznie – állítja a The Guardian.
Ausztráliában nincsenek olyan törvények, amelyek előírnák a politikai reklámok hitelességét, ami azt jelenti, hogy semmi sem állítja meg a félrevezető álhíreket.
Az ausztrál választási bizottság közölte, hogy figyelembe veszi a panaszokat, de nem ellenőrzi kifejezetten a WeChaten folytatott politikai tevékenységet.