Még nagyobb a baj a németeknél, mint gondolták: Kína teljesen letarolta őket
A legjelentősebb német autógyár radikális költségcsökkentés mellett döntött.
A kínai kormány állítja, hogy januárban kiűzött egy amerikai hadihajót a vizeiről a Dél-kínai-tengeren lévő Paracel-szigetek közelében, mivel az engedély nélkül hajózott be a területére.
A Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) Déli Színtéri Parancsnoksága azzal vádolta meg a USS Benfoldot, hogy „illegálisan” hajózott a vizeire, így a PLA haditengerészeti és légi erői követték, majd figyelmeztették a hajót.
Az amerikai haditengerészet cáfolja a kínai kormány állítását, szerintük a szigetek körül
Kína egyre szélesedő szuverenitási igényei „komoly fenyegetést jelentenek a tengerek szabadságára”.
Az amerikai CNN hírportál szerint az amerikaiak azért küldtek hajókat az érintett területre, hogy teszteljék a kínai szuverenitási igényeket a régió felett.
Tian Junli alezredes, a (PLA) Déli Színtéri Parancsnokságának szóvivője a Weibo kínai közösségi oldalon egy bejegyzést tett közzé, amelyben azt állítja, hogy „az amerikaiak cselekedetei súlyosan megsértették Kína szuverenitását és biztonságát”.
A bejegyzés szerint a legutóbbi esemény „újabb bizonyíték arra, hogy az USA hajózási fölényre törekszik és militarizálja a Dél-kínai-tengert”.
„Hivatalosan követeljük, hogy az amerikai fél azonnal hagyjon fel az ilyen provokatív akciókkal, különben az előre nem látható eseményeknek súlyos következményei lesznek”
– zárta közleményét a PLA.
Az amerikai haditengerészet 7. flottája szerint a PLA állításai „hamisak”: „A USS Benfold a nemzetközi jogot fenntartva hajtottuk végre ezt a műveletet”, amely „tükrözi elkötelezettségünket a hajózás szabadságának és a tengerek jogszerű használatának fenntartása mellett” – állítja az amerikai flotta.
Az amerikai haditengerészet azt is hozzátette, hogy szabadon hajóznak majd, mivel állításuk szerint „a Kínai Népköztársaság szabályai nem tudják elriasztani őket”.