A Külpiaci növekedési támogatási programról szólva elmondta: a program főként úgy támogatja a külpiaci növekedést, hogy ösztönzi az exportáló cégek fizikai megjelenését, gyártókapacitás kihelyezését a célországokba. A szeptember óta elérhető pályázat idei keretösszege 10 milliárd forint, és a program jövőre is folytatódik.
Szabó István Attila, az EXIM üzleti vezérigazgató-helyettese előadásában ismertette: az exporthitel ügynökség dolgozik új ötéves stratégiáján. Mint mondta, továbbra is a középpontban lesz egyebek mellett a magyar cégek export-versenyképességének növelése, emellett fontos szempont lesz a fenntarthatóság, valamint támogatják a vállalatokat a külföldi befektetések megvalósításában.
A vezérigazgató-helyettes elmondta: a csaknem 2300 ügyfelük 90 százaléka kis- és középvállalkozás (kkv). Az EXIM a világ 195 országából 127-nél finanszírozza az exportálni kívánó hazai vállalkozásokat, és ezek az országok lefedik a világ GDP-jének 96 százalékát.