Solymár Károly Balázs szólt arról is, hogy a jelentkezés segítése érdekében októberben roadshowt is indítanak, ennek az állomásai és minden lényeges információ a versenyről az ideafest.hu oldalon olvasható.
György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kiemelte, fontos, hogy a verseny nyertesei megismerhessenek más ökoszisztémákat, más innovatív, inspiráló környezetet, ahol az ötleteiket tovább fejleszthetik, ezért
az országos döntőben első helyezést elérő csapat az Amerikai Egyesült Államokba kap tanulmányutat,