Itt a válasz: Moszkva is megszólalt Trump első nyilatkozatairól
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Moszkvában válaszolt újságíróknak.
A pandémia ellenére alig csökkentek az alacsony és közepes jövedelmű gazdaságokba történő hazautalások.
Töretlenül utalnak haza
A gazdasági fellendülés, valamint például az Egyesült Államokban bevezetett nagyvonalú kormányzati programok segítettek a koronavírussal küzdő szegény nemzeteknek, mivel a fejlődő országokból érkező külföldi munkavállalók tavaly több mint 500 milliárd dollárt küldtek haza.
A Világbank friss adatai szerint 2020-ban 1,6 százalékkal, 540 milliárd dollárra csökkent a nemzetközi utalások száma az alacsony és közepes jövedelmű országok felé, ami megcáfolta azokat a várakozásokat, miszerint a pandémia miatt a tengerentúli munkavállalók kevesebb pénzt kereshetnek és küldhetnek haza.
A világjárvány alatt bevezetett gazdasági mentőcsomagoknak, valamint a megemelt munkaerőpiaci és munkanélküli segélyeknek köszönhetően a külföldi munkavállalók tovább dolgozhattak és küldhették haza az USA-ban megszerzett jövedelmük egy részét.
Bűnözők kaszáltak a Biden-féle ingyenpénzen
Azonban nemcsak a külföldi munkavállalók viszik ki az Egyesült Államokból a segélyekből és támogatásokból kapott pénzt. Egyes bűnszervezetek már több mint 400 milliárd dollárt szereztek meg az országból, kihasználva az extra munkanéküli segélyek rendszerét – írtuk korábban a Makronómon.
A nemzetközi átutalások a GDP több mint ötödét teszik ki olyan országokban, mint Libanon, Nepál és Jamaica.
A Fülöp-szigeteken a globális átutalások a GDP 7 százalékát teszik ki és a külföldről érkező kifizetések értéke márciusban elérte a 2,5 milliárd dollárt, ami 4,8 százalékos növekedés volt az előző évhez képest. Mexikóban az átutalások összértéke márciusban elérte a 4,15 milliárd dollárt, ami a valaha mért legnagyobb összeg egy adott hónapban és 2,6 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.